بلاگ

کتابخانه های چوبی مدرن | خرید اینترنتی انواع کتابخانه چوبی

شاید در گذشته کتابخانه‌ها جای مشخصی در خانه نداشتند. آن‌ها در برخی موارد در اتاق نشیمن بودند و با کتاب‌هایی شاخص پر می‌شدند. در شرایطی دیگر در اتاق‌های جای می‌گرفتند و مکانی برای قرارگیری کتاب‌های مدرسه بچه‌ها بودند. این روزها اما شرایط اندکی فرق کرده است. کتابخانه‌ها بخش مهمی از دکوراسیون خانه را به عهده‌دارند. آن‌ها در شکل‌ها و فرم‌های مختلفی تولید می‌شوند و هرکدام از آن‌ها برای سبک‌های خاصی از دکوراسیون مناسب هستند. با توجه به اهمیت آن‌ها در شکل و فرم ظاهری خانه خرید کتابخانه چوبی نکاتی دارد که باید حتماً به آن توجه کرد. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید که انواع مختلفی از این محصولات و نکات خرید آن بیشتر آشنا شوید.

 

انواع مدل ‌های کتابخانه چوبی

همان‌طور که گفته شد این روزها یکی از اصول داشتن خانه‌ای شیک و زیبا استفاده از کتابخانه در دکوراسیون آن است. ازآنجایی‌که سبک و مدل‌های مختلفی برای طراحی دکوراسیون خانه وجود دارد، کتابخانه‌ها نیز در سبک‌های متنوعی تولید می‌شوند. در ادامه شما را با محبوب‌ترین مدل‌های کتابخانه چوبی و انواع مختلف دسته‌بندی این محصولات بیشتر آشنا می‌کنیم که بهترین نوع آن را مطابق با چیدمان منزل خود انتخاب کنید.

خرید کتابخانه چوبی بر اساس تفاوت شکل آن‌ها

یکی از موارد مهمی که کتابخانه‌ها را از یکدیگر متمایز می‌کند شکل آن‌ها در زمان ساخت است. شکل ساخت کتابخانه چوبی دقیقاً روی فضای داخلی و تعداد کتابی که در آن جای می‌گیرد تأثیرگذار است. علاوه بر آن شکل ظاهری آن باید با دیگر المان‌های منزل مثل مبلمان و اکسسوری‌های خانگی نیز هم‌خوانی داشته باشد. به چند صورت می‌توان کتابخانه‌ها را ازلحاظ شکل ظاهری دسته‌بندی کرد. در ابتدا دسته کلی‌تری از تقسیم‌بندی کتابخانه‌ها را با شما به اشتراک می‌گذاریم و پس‌ازآن دسته‌بندی محبوب و رایجی که اغلب افراد حداقل یک مورد از کتابخانه‌ای با آن شکل را در منزل دارند به شما معرفی می‌کنیم.

برای خرید کتابخانه چوبی باید دسته‌بندی معمول آن ازلحاظ شکل ظاهری را بشناسید که این دسته‌بندی به شرح زیر است:

 • کتابخانه‌های دردار
 • کتابخانه‌های بدون در
 • کتابخانه‌های ترکیبی

اگر به خاطر داشته باشید، کتابخانه‌های قدیمی اغلب دردار بودند. این روزها نیز اگر شخصی در منزل کتاب‌های نفیس و گران‌بهایی داشته باشد به او پیشنهاد می‌شود که کتابخانه‌ای دردار یا ترکیبی بخرد. دلیل این کار در امان ماندن کتاب‌های نفیس از گزند گردوخاک و اتفاقات مشابه است. دسته‌بندی دیگری نیز برای شکل ظاهری کتابخانه وجود دارد که به‌صورت خلاصه در ادامه به معرفی آن می‌پردازیم.

با خرید کتابخانه چوبی مدرن خیال خود را از گشتن در مغازه‌ها و اتلاف وقت راحت می‌کنید.

کتابخانه چوبی بافرم استاندارد

اگر از هرکدام از ما بخواهند کتابخانه‌ای را در چند دقیقه نقاشی کنیم به‌احتمال‌زیاد به سراغ کشیدن این فرم از کتابخانه می‌رویم. اگر شما بخواهید اقدام به خرید اینترنتی کتابخانه چوبی مدرن با فرمی استاندارد بکنید، به‌احتمال زیاد کتابخانه‌ای مستطیل شکل که قد آن کمی بلندتر از استاندارد قد افراد است، تحویل می‌گیرید. این کتابخانه‌ها فرمی ایستاده دارند و عمق آن‌ها اغلب قابل‌توجه است به همین دلیل فضای کافی برای گذاشتن کتاب‌های زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهند.

خرید کتابخانه چوبی مدرن و افقی

نوع دیگری از کتابخانه چوبی و امروزی این نوع از کتابخانه‌ها هستند. این فرم از این محصولات به صورتی است که به نسبت گزینه قبلی عریض‌تر هستند و قد کوتاه‌تری دارند. اگر در منزل فضای کافی دارید، این مدل از کتابخانه مناسب شما است. تنها نکته‌ای که در زمان خرید کتابخانه چوبی مدرن و افقی باید در نظر داشته باشید این است که فرم دکوراسیون داخلی منزل شما با آن ‌هم‌خوانی داشته باشد؛ چراکه اگر این شرایط وجود نداشته باشد فرم ظاهری خانه شما شلخته به نظر می‌رسد. مزیت استفاده از این نوع کتابخانه چوبی به نسبت مدل استاندارد آن فضایی است که در اختیار شما قرار می‌دهد. شما با قرار دادن این مدل از کتابخانه به‌راحتی می‌توانید از سطح بالایی آن برای قرار دادن وسایل دکوری مثل گلدان یا قاب عکس استفاده کنید.

خرید کتابخانه چوبی و قفسه باز

در ذهن همه ما کتابخانه‌ها به صورتی طراحی می‌شوند که یک سمت آن‌ها باز و سمت دیگر آن بسته است و کتاب‌ها از سمت باز قفسه‌ها در کتابخانه قرار می‌گیرند. اگر شما قصد خرید اینترنتی کتابخانه چوبی مدرن را دارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که سری هم به مدل‌های قفسه باز بزنید. این کتابخانه‌ها به‌صورت شلف یا پارتیشن طراحی می‌شوند و دو طرف کتابخانه باز است. از این مدل کتابخانه به‌راحتی می‌توانید در هر مکانی استفاده کنید و دستتان برای طراحی و ایجاد تغییر در دکوراسیون منزلتان باز است.

کتابخانه چوبی قفسه باز حالتی مشابه پارتیشن دارد و اگر در فضایی باز قرار گیرد از هر دو طرف آن می‌توان کتاب برداشت.

 

کتابخانه چوبی و متحرک

آیا شما هم به تغییر دکوراسیون منزل علاقه دارید؟ اگر این‌طور است، گزینه مناسب، خرید کتابخانه چوبی مدرن از میان مدل‌های متحرک است. این کتابخانه‌ای چرخ‌هایی دارند که حمل و جابه‌جایی آن را راحت‌تر می‌کند. تنها نکته‌ای که باید به خاطر داشته باشید این است که برای خرید این نوع از کتابخانه‌ها مدل‌های کوچک را انتخاب کنید. دلیل این موضوع آن است که مدل‌های بزرگ کتاب‌های بیشتری می‌گیرند و تکان دادن آن‌ها سخت‌تر است.

کتابخانه‌های چوبی و نردبانی

اگر شما هم در منزلتان فضای خالی کوچکی برای قرار دادن کتابخانه دارید، نگران نباشید. راه‌حل مشکل شما استفاده از کتابخانه‌های نردبانی است. این کتابخانه چوبی و مدرن مناسب قرارگیری در کنج‌های و گوشه‌های خانه است. پس اگر شما هم ستون‌های دست‌وپا گیر یا فضایی بی‌استفاده در منزل دارید، حتماً به فکر خرید اینترنتی کتابخانه چوبی مدرن آن‌هم از نوع نردبانی باشید.

کتابخانه چوبی نردبانی مدلی از کتابخانه‌های مدرن است که برای فضاهای کوچک بسیار کارایی دارد.

 

خرید اینترنتی کتابخانه چوبی مدرن یا فلزی

اگر پیشنهاد هوشمندانه ما را بخواهید، به شما می‌گوییم که از بین کتابخانه چوبی و فلزی، مدل چوبی را انتخاب کنید. کتابخانه‌های چوبی محبوبیت و تنوع بیشتری دارند و راحت‌تر با سبک‌های دکوراسیون خانه تناسب پیدا می‌کنند. علاوه بر آن جنس چوبی این کتابخانه‌ها نیز با مبلمان و میزهای موجود در خانه راحت‌تر ست می‌شود.

خرید کتابخانه چوبی بر اساس سبک دکوراسیون

برای خرید کتابخانه چوبی، یکی از مهم‌ترین مواردی که باید به آن دقت کنید سبک دکوراسیون منزل شماست. اگر کتابخانه‌ای که می‌خرید با سبک مبلمان و دکوراسیون منزلتان همخوانی نداشته باشد، به‌ظاهر المانی اضافی در منزلتان به نظر می‌رسد. در ادامه شما را با سه سبک مهم طراحی کتابخانه آشنا می‌کنیم.

خرید کتابخانه چوبی مدرن

این کتابخانه‌ها را این روزها زیاد در خانه‌های مدرن و امروزی مشاهده می‌کنید این کتابخانه‌ها اغلب ظاهری جدید و متفاوت دارد و به‌سادگی با المان‌های خانه‌های مدرن هماهنگ می‌شوند. برخی از مدل‌های محبوب کتابخانه‌های چوبی و مدرن به شرح زیر است:

 • کتابخانه‌های پلکانی
 • کتابخانه‌های آبشاری
 • کتابخانه‌های درختی
 • کتابخانه‌های ستونی
 • کتابخانه‌های دیواری
 • کتابخانه رومیزی
 • کتابخانه موجی و دیواری
 • کتابخانه‌های بالای شومینه

 

کتابخانه چوبی مدرن مدل‌های مختلفی دارد که با توجه به فرم دکوراسیون منزل شما به‌راحتی با آن ست می‌شود.

کتابخانه چوبی و سنتی

اگر به خاطر داشته باشید درگذشته قفسه‌هایی در خانه‌های مادربزرگ‌هایمان بود که در آن چینی‌های گل قرمزی خود را می‌گذاشتند. در پایین این قفسه‌ها کمدی دردار وجود داشت که هر آنچه نباید در معرض دید باشد در آن قرار می‌گرفت. این قفسه‌های بزرگ ظرف و ظروف درواقع کتابخانه‌های چوبی و سنتی بزرگ قدیمی بوده‌اند که مادربزرگ‌های ما از آن به‌صورت دیگری استفاده می‌کردند.

مشخصه دیگر این کتابخانه‌های سنتی نقش و نقوش حکاکی شده روی در کمد این محصولات بود که هرکدام خاطره‌ای دل‌انگیز را در ذهن ما به‌جا گذاشته است. جالب اینجا بود که در این کمدها کلیدی جادویی داشت که مادربزرگ‌هایمان با باز کردن آن ما را به دنیای خوراکی‌های خوشمزه خود می‌برد.

کتابخانه‌های کلاسیک

احتمال خیلی زیاد همه شما با شنیدن نام کتابخانه‌های کلاسیک به یاد کتابخانه‌های فیلم‌برداری شده در فیلم هری پاتر یا فیلم‌های قدیمی و کلاسیک می‌افتید؛ این موضوع به‌هیچ‌وجه غلط نیست. ایده اصلی کتابخانه چوبی کلاسیک از این نوع کتابخانه‌ها الهام گرفته، اما این روزها اندکی با تغییر مواجه شده است. کتابخانه‌های کلاسیک امروزی همخوانی بیشتری با سبک چیدمان و دکوراسیون منازل دارند.

کتابخانه دیواری یا جدا از آن

احتمالاً شما هم تا به امروز اقدام به خرید اینترنتی کتابخانه چوبی مدرن و دیواری کرده‌اید. شاید حتی در اینترنت مدل‌های مختلف آن را دیده و در ذهن خود منزلتان را با این کتابخانه‌های دیواری متصور شده‌اید.

در این دسته‌بندی کتابخانه‌ها به دو مدل دیواری و زمینی دسته‌بندی می‌شود. همان‌طور که از نام این مدل‌ها پیدا است، کتابخانه‌های دیواری با قفسه‌های کوچک و تعداد معدود به دیوار متصل می‌شوند. این کتابخانه‌ها توانایی تحمل حجم بالایی از کتاب و تعداد زیادی از آن‌ها را ندارند؛ درواقع این مدل از کتابخانه تنها جنبه دکوری دارد. کتابخانه‌های زمینی در مدل‌های مختلفی تولید می‌شوند و تا به اینجا با مدل‌های متنوع آن آشنا شدید.

کتابخانه چوبی و دیواری به صورتی است که به‌راحتی به دیوار نصب می‌شود.

 

تفاوت نوع چوب در کتابخانه‌ها

همان‌طور که می‌دانید درختان متنوعی در جنگل‌ها وجود دارد و چوب هرکدام از این درختان می‌توانند برای ساخت کتابخانه مناسب باشند. البته این نکته حائز اهمیت است که قیمت خرید چوب و مقاومت هرکدام از آن‌ها با یکدیگر متفاوت است. به همین دلیل ممکن است قیمت نهایی ساخت کتابخانه با چوب‌های گوناگون نیز متفاوت باشد. درهرحال در زمان خرید کتابخانه چوبی باید به نیاز خود توجه کنید. مثلاً اگر کتابخانه‌ای حجیم با توان تحمل تعداد زیادی کتاب را می‌خواهید بهتر است محصولی با چوب گردو یا ام دی اف تهیه کنید. اگر می‌خواهید کتابخانه چوبی مدرن و دیواری بخرید، چوب‌های کمتر مقاوم نیز نیاز شما را برآورده می‌کند.

نکته‌ی دیگری که باید به خاطر داشته باشید این است که برخی از چوب‌ها با توجه به تراکم آن‌ها وزن بیشتری دارند به همین دلیل اگر قصد تکان دادن کتابخانه برای تغییر دکوراسیون یا اسباب‌کشی را دارید باید به فکر خرید کتابخانه‌هایی سبک‌تر باشید؛ این کار برای تمیز کردن راحت‌تر زیر و اطراف کتابخانه نیز باید در نظر گرفته شود.

کتابخانه پایه‌دار یا زمینی

از دیگر مواردی که وجه تمایز میان کتابخانه‌های متفاوت را به وجود می‌آورد، پایه‌دار یا بی‌پایه بودن آن‌ها است. کتابخانه‌های بی‌پایه که معرف حضور همه شما هست؛ کتابخانه‌های پایه‌دار نیز اغلب پایه‌ای شبیه پایه مبل‌ها دارد. این کتابخانه‌ها با 4 پایه از سطح زمین فاصله می‌گیرند که این موضوع باعث می‌شود به‌راحتی بتوانید زیر آن‌ها را تمیز کنید. البته در انتخاب این مدل از کتابخانه نیز باید دقت داشته باشید؛ چراکه بهتر است با سبک چیدمان منزل شما هم‌خوانی داشته باشد.

کتابخانه‌های با فضایی برای نشستن

قطعاً همه ما در دوران کودکی با دیدن انیمیشن‌های آن دوره آرزو کردیم برای یک‌بار هم که شده لبه پنجره یا جایی مشابه آن بنشینیم و کتاب بخوانیم (مثل کارتون آن شرلی! ) . به شما مژده می‌دهیم که این روزها با پیشرفت تکنولوژی و بهبود شرایط ساخت کتابخانه‌ها امکان ساخت فضایی برای نشستن و کتاب خواندن دقیقاً کنار کتابخانه وجود دارد. با خرید اینترنتی کتابخانه چوبی مدرن حس حضور در انیمیشن‌های کودکیتان را به خود و خانواده هدیه دهید. با توجه به توضیحات ارائه‌شده قطعاً با وجه تمایز این کتابخانه‌ها با مدل معمولیشان شده‌اید.

کتابخانه چوبی مدرن به همراه صندلی‌هایی که با آن طراحی می‌شود شما را به دنیایی از زیبایی‌ها می‌برد.

 

کتابخانه پنهان یا در معرض دید

به‌احتمال‌زیاد اغلب شما با کابینت‌های سوپرمارکتی آشنایی دارید، اما تابه‌حال دیده‌اید کسی کتابخانه‌ای سوپرمارکتی داشته باشد؟ بله کتابخانه‌ای پنهان که مانند کابینت‌های سوپرمارکتی با رگال‌هایی مخصوص به بیرون کشیده می‌شوند و بعد از انتخاب کتاب موردنظر مجدداً به محفظه خود بازگردانده خواهند شد. این کتابخانه‌ها اغلب فضای زیادی برای قرار دادن کتاب دارند و در چند ستون کنار هم قرار می‌گیرند.

راهنمای خرید اینترنتی کتابخانه‌های چوبی نومنزی

جمع بندی و نتیجه گیری

در گذشته اغلب پدرها و پدربزرگ‌هایمان را در حال خواندن کتاب یا حل کردن جدول می‌دیدیم. این روزها متأسفانه میزان مطالعه کتاب در جامعه به‌شدت پایین آمده است. وقت آن رسیده که با خرید کتابخانه‌های چوبی جذاب، محیطی مناسب برای کتاب‌های دوست داشتیمان فراهم کنیم و با میل و رغبت به سمت این یار مهربان برویم. بی‌شک کتابخانه‌های چوبی و مدرن زیبایی وجود دارند که محیط داخلی منزل شما را جذاب‌تر می‌کنند. پس با خرید اینترنتی کتابخانه‌های چوبی مدرن، این لذت را به خود و عزیزانتان هدیه دهید.

ارسال پیام

دسته‌بندی محصولات
دسته‌بندی مطالب