بلاگ

مدل جاکفشی جدید چوبی

در چیدمان منزل، توجه به جزئیات و وسایل به ظاهر کم‌اهمیت، بسیار ضروری است و یک عنصر ساده مثل جاکفشی می‌تواند دکوراسیون خانه شما را کاملا بهبود بخشد. معمولا برای دسترسی آسان به کفش‌ها، جاکفشی در نزدیکی درب ورودی قرار می‌گیرد و به همین دلیل اولین قسمتی که هر مهمان بعد از ورود به خانه شما با آن روبرو می‌شود، جاکفشی است. در نتیجه اگر دوست دارید در نگاه اول مهمانان را تحت تاثیر چیدمان منزلتان قرار دهید، استفاده از یک جاکفشی چوبی جدید می‌تواند کمک زیادی به شما کند.

جاکفشی چوبی

 

اگرچه قبل‌تر بیشتر جاکفشی‌ها فلزی بود ولی امروزه تولیدکنندگان از چوب و پلاستیک برای ساخت جاکفشی‌های جدید و مدرن استفاده می‌کنند. جاکفشی‌های چوبی مزایای بسیار زیادی دارند. معمولا جاکفشی‌های چوبی نسبت به جاکفشی‌های آهنی سبک‌تر و شکیل‌تر هستند. این دسته از جاکفشی‌ها در عین سادگی، بسیار زیبا هستند و می‌توانند دکوراسیون خانه شما را زیباتر کنند. همچنین تنوع جاکفشی‌های چوبی جدید از نظر رنگ، طرح‌ و اندازه بسیار زیاد است و دست شما در انتخاب یک گزینه مناسب با سایر وسایل منزلتان بازتر است. نهایتا قیمت این محصولات نیز متناسب با مدل و کیفیتشان متفاوت است و شما می‌توانید با توجه به بودجه خودتان، بهترین گزینه را انتخاب کنید. در کل می‌توان گفت که اکثر اوقات جاکفشی‌های چوبی بهترین انتخاب شما هستند.

جاکفشی چوبی جدید

نکات مهم در خرید جاکفشی

هیچوقت نباید با چشمانی بسته و بدون اطلاعات ضروری اقدام به خرید وسیله‌ای کنید. برای انجام یک خرید هوشمندانه و مقرون‌به‌صرفه باید از قبل اطلاعات مناسبی کسب کنید و به نکات مهمی توجه نمایید تا بتوانید با کمترین هزینه، بهترین خرید را انجام دهید. جاکفشی نیز از این قاعده مستثنی نیست و بهتر است در هنگام خرید جاکفشی به نکات زیر توجه کنید.

اهمیت در دکوراسیون

جاکفشی در قسمت ورودی خانه شما قرار می‌گیرد. علاوه بر جاکفشی، یک سری وسیله دیگر مثل آینه قدی، جاکلیدی و جالباسی نیز در ورودی خانه نصب می‌شوند. در نتیجه مجموعه جاکفشی، آینه و جالباسی باید با هم از نظر شکل ظاهری و رنگ، تناسب خوبی داشته باشند تا دکوراسیون خانه شما به‌هم نریزد. همچنین رنگ جاکفشی نباید با رنگ دیوارها و مبلمان خانه در تضاد باشد. پس موقع خرید این وسیله همیشه تناسب با دکوراسیون و سایر وسایل منزل را در نظر داشته باشید.

ابعاد

اندازه یا سایز یک جاکفشی از دو جهت حائز اهمیت بسیار زیادی است. اول از همه شما قبل از خرید باید ابعاد خانه خودتان را در نظر بگیرید و دنبال یک فضای خالی برای قرار دادن جاکفشی باشید. فرض کنید یک جاکفشی خیلی بزرگ خریداری کرده‌اید و هنگام قرار دادن آن متوجه می‌شوید که فضای کافی برایش ندارید. همچنین باید به تعداد از اعضای خانواده و تعداد کفش‌ها توجه کنید. مطمئنا تعداد کفش‌های یک خانواده سه نفره با یک خانواده 6 نفره برابر نیست. پس با توجه به تعداد اعضای خانواده، یک جاکفشی با ابعاد مناسب انتخاب کنید که تمامی کفش‌ها را به سادگی در خود جای دهد.

ابعاد جاکفشی را متناسب با نیازتان انتخاب کنید

رنگ

شما باید رنگ جاکفشی خودتان را همراستا با دکوراسیون منزلتان انتخاب کنید. اگر رنگ مبلمان و کاغذ دیواری‌های شما شاد و روشن است، بهتر است از یک جاکفشی با رنگ قهوه‌ای روشن استفاده کنید که با سایر اجزای منزلتان همخوانی داشته باشد. در هنگام خرید، رنگ جاکفشی را به هیچ وجه دست کم نگیرید.

مواد اولیه

اگرچه اکثر جاکفشی‌های جدید، چوبی هستند ولی چوب نیز انواع مختلفی دارد. هرچه کیفیت چوب و مواد اولیه به‌کاررفته در جاکفشی بالاتر باشد، عمر محصول نیز افزایش می‌یابد و البته قیمت نیز بالاتر می‌رود. در کل بهتر است مواد اولیه جاکفشی با محیط زندگی شما سازگاری داشته باشند. مثلا اگر در یک محیط مرطوب و نزدیک به دریا زندگی می‌کنید، مطمئنا یک جاکفشی که از چوب عادی ساخته شده است برای شما مناسب نیست و باید از محصولی استفاده کنید که مقاومت بالایی در برابر رطوبت داشته باشد.

انواع جاکفشی چوبی

شاید فضای زیادی برای جاکفشی نداشته باشید ولی تعداد کفش‌های زیادی داشته باشید. در این شرایط بهتر است سراغ مدل‌هایی بروید که با اشغال کمترین فضا، بیشترین تعداد کفش را در خود جای می‌دهند. تولیدکنندگان متناسب با نیاز مشتریان، جاکفشی‌ها را در مدل‌های مختلف می‌سازند تا هرکسی متناسب با نیازش، بهترین گزینه را انتخاب کند. رایج‌ترین انواع جاکفشی عبارتند از:

مدرن

با توجه به کاهش ابعاد خانه‌های مدرن، سازندگان مجبور به تولید جاکفشی‌های مدرن شده‌اند. این جاکفشی‌ها معمولا از نظر ظاهری شباهتی با مدل‌های سنتی و کلاسیک ندارند و معمولا سایر وسایل منزل مثل مبل، آینه قدی یا جالباسی ترکیب شده‌اند. جاکفشی‌های مدرن با اشغال کمترین فضا، بیشترین ظرفیت را به شما ارائه می‌دهند.

کلاسیک

اگر علاقه‌ای به ریسک کردن و انتخاب مدل‌های جدید ندارید، یک جاکفشی کلاسیک می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد. این محصولات معمولا دو درب لولایی و سه یا چهار طبقه دارند و فضای نسبتا زیادی را اشغال می‌کنند.

ایستاده / ایستاده آینه دار

اگر دوست دارید جالباسی، جاکفشی و آینه قدی خودتان را ترکیب کنید و با استفاده از کمترین فضا، بیشترین استفاده را ببرید، جاکفشی‌های ایستاده ساده و ایستاده آینه دار بهترین گزینه برای شما هستند. مشتریان حتی می‌توانند سفارش دهند که چند کشوی اضافی نیز به جاکفشی ایستاده اضافه شود.

داشبوردی

در حال حاضر جاکفشی داشبوردی، رایج‌تر از سایر مدل‌ها است. این مدل مشابه جاکفشی‌های کلاسیک دارای سه یا چهار طبقه هستند و درب آن‌ها شبیه داشبورد ماشین با یک زاویه 90 درجه باز می‌شود.

آینه دار

گاهی اوقات برای ایجاد تنوع و بهبود ظاهر جاکفشی‌های کلاسیک، چند آینه به آن‌ها اضافه می‌شود. معمولا درب جاکفشی با چند آینه تزئین می‌شود تا جذابیت بصری آن افزایش یابد.

ساده دیواری

اگر فضای کافی برای قرار دادن یک جاکفشی در کف منزلتان را ندارید، بهتر است از یک جاکفشی دیواری استفاده کنید. این جاکفشی‌ها روی دیوار نصب می‌شوند و فضای زیادی را اشغال نمی‌کنند. شکل ظاهری و درب جاکفشی می‌تواند بسته به سلیقه شما متفاوت باشد.

چهار طبقه

اگر دوست دارید از ساده‌ترین مدل جاکفشی‌های موجود استفاده کنید، بهتر است سراغ یک جاکفشی چهار طبقه بروید. این محصولات که دارای چهار طبقه برای قرار گرفتن کفش‌ها هستند، معمولا درب ندارند و خیلی ساده طراحی شده‌اند.

سوالات متداول

ارسال پیام

دسته‌بندی محصولات
دسته‌بندی مطالب