بلاگ

ایده جاکفشی برای انواع خانه‌ها و سلیقه ها

امروزه اکثر فعالان در حوزه دکوراسیون توجه ویژه‌‌ای به ورودی‌های منازل دارند، علت این توجه ناشی از بازخورد و انتقال حس خوب به مهمان است. یکی از اجزای پرکاربرد در قسمت ورودی منازل جاکفشی‌ها هستند. شما می‌توانید بنابر سلیقه شخصی خود از انواع جاکفشی‌ها در مدل‌های مختلف استفاده کنید. در ادامه مقاله قصد داریم شما را در انتخاب یک جاکفشی خوب و متناسب با منزلتان راهنمایی کنیم و ایده جاکفشی را در اختیارتان قرار دهیم. پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

به‌طور کلی استفاده از جاکفشی مزایای متعددی دارد که برخی از آن‌ها شامل موارد زیر می‌شود:

  • یکی از مزایای بارز جاکفشی نظم‌دهی به کفش‌های افراد خانواده است.
  • جا کفشی‌ها علاوه‌بر نظم‌دهی به خانه، مانع انتقال میکروب‌ها به دیگر نقاط منزل می‌شوند.
  • امروزه جاکفشی‌ها علاوه بر کاربردی بودن، نقش اساسی در دکوراسیون منازل برعهده دارند.

محل مناسب جاکفشی

شما می‌توانید جاکفشی خود را در بخش‌های مختلفی قرار دهید. برخی از این بخش‌های مناسب قرار دادن جاکفشی عبارت است از:

راهرو: یکی از مکان‌های مناسب برای قرار دادن جاکفشی، راهرو‌های ورودی هستند. از جمله مزایای این مکان در دسترس بودن برای افراد خانواده، وجود جریان هوا برای جلوگیری از عدم استشمام بوی ناخوشایند کفش‌ها است. نکته‌‌ای که امروزه فعالان حوزه دکوراسیون به آن به‌صورت ویژه می‌پردازند، انجام دکورهای خاص و مدرن توسط جاکفشی در راهرو‌ها است.

وسط پذیرایی: درب برخی از آپارتمان‌ها امروزه به گونه‌‌ای طراحی شده‌‌اند که در ورودی وسط پذیرایی باز می‌شوند. شما می‌توانید با قرار دادن جاکفشی جلو درب منزل خود، فضای ورودی منزلتان را از پذیرایی جداسازی کنید.

فضای مجزا ورودی منزل: اغلب پشت درب ورودی آپارتمان‌های امروزی مکانی مناسب برای طراحی انواع جاکفشی‌های مدرن و کلاسیک است. شما می‌توانید جاکفشی‌های تلفیقی را در این مکان به‌صورت مدرن طراحی کنید و محیط ورودی منزل را بسیار جذاب و شیک بسازید.

امروزه یکی از اساسی‌ترین معضلات بر سر چگونگی انتخاب جاکفشی متناسب با متراژ خانه است که اکثر زوج‌های جوان با آن درگیر هستند. انتخاب جاکفشی کوچک از جنس ‌‌ام دی اف برای منازل زیر ۱۲۰ متر در قسمت‌های مختلف از جمله راهرو، پشت در ورودی و وسط هال توصیه می‌شود.

جاکفشی‌های کاربردی و جمع و جور برای منازل ۶۰ تا ۹۰ متری بسیار کاربردی هستند. اکثر منازل با این متراژ معمولاً فاقد راهرو ورودی هستند، پس بهترین مکان دیوار سرویس بهداشتی یا دیوار آشپزخانه است. شما با قرار دادن جاکفشی در این مکان‌ها می‌توانید فضای مجزایی را برای ورودی آپارتمان خود ایجاد کنید.

ایده جاکفشی با آیینه

امروزه جاکفشی‌ها در انواع و طرح‌های گوناگون بنا بر انواع خانه‌ها و سلیقه‌ها طراحی و ساخته می‌شوند. جاکفشی‌ها بنا بر استفاده و کاربردی که دارند در فضای‌های مختلف منزل در ابعاد و ارتفاع و جنس‌های متفاوت از جمله فلزی، چوبی و از جنس ‌‌ام دی اف طراحی و ساخته می‌شوند. امروزه با مدرن شدن سبک زندگی، اتاقی جداگانه برای وسایل از جمله لباس‌ها، کیف و کفش در نظر گرفته می‌شود، که از کمد‌های بزرگ با طبقات متعدد تشکیل شده است. معمولاً افراد فضای این اتاق را با آینه و نورپردازی‌های خاص دیزاین می‌کنند. برخی از ایده جاکفشی شامل موارد زیر می‌شود:

امروزه با پیشرفت شهرنشینی و آپارتمان نشینی و کوچک شدن فضاهای داخلی منازل چیدمان صحیح و متناسب با متراژ و انتخاب نوع وسایل بسیار اهمیت پیدا کرده است. برای اینکه بتوانیم از فضای قابل استفاده به بهترین نحو ممکن استفاده کنیم، می‌بایست وسایل منزل را به گونه‌‌ای انتخاب کنیم که چندین کاربرد داشته باشد. به‌عنوان مثال جاکفشی و جالباسی دارای دو نوع کاربری است. ما در کنار جاکفشی می‌توانیم یک کمد و حتی کشو برای قرار دادن لباس‌ها در نظر بگیریم و یا حتی بر روی یکی از سطوح کمد گیره آویز لباس نصب کنیم.

جاکفشی و جالباسی آینه دار یکی از کاربردی‌ترین انواع جاکفشی‌ها است. زیرا شما می‌توانید هنگام خروج از منزل آراستگی و مرتب بودن لباس یا موهای خود را چک کنید. علاوه‌برآن اگر این جاکفشی و جالباسی آینه دار را در فضای کوچکی قرار می‌دهید، به فضای شما عمق می‌دهد و فضا بزرگتر بنظر می‌رسد.

جاکفشی‌های ایستاده اغلب برای فضای کوچک و آپارتمان‌ها بسیار مناسب هستند، زیرا فضای کمی را اشغال می‌کنند. شما با این وجود شما می‌توانید کفش‌های بیشتری را در آن قرار دهید. یکی از مزیت‌های جاکفشی‌های ایستاده می‌توان به توان تحمل وزن زیاد اشاره کرد. این نوع جاکفشی را می‌توانید از چوب، فلز، ام دی اف و پلاستیکی تهیه کنید.

جاکفشی‌های ایستاده آینه دار نیز یکی‌دیگر از انواع جاکفشی‌های پر مصرف و کاربردی محسوب می‌شوند. نصب آینه بر روی جاکفشی علاوه‌بر کاربردی بودن، به دیزاین خانه کمک شایانی می‌کند.

امروزه در بالای جاکفشی‌ها یک کشو هم طراحی می‌شود. شما می‌توانید واکس و پاشنه کش و سایر وسایل را درون این کشو جای گذاری کنید.

یکی از ایده جاکفشی، نوع دیواری آن است. این جاکفشی فرقی نمی‌کند که برای محیط عمومی یا شخصی باشد، کلا دارای قیمت مناسبی هستند. استفاده از این نوع جاکفشی می‌تواند نوعی وسیله دکوری زیبا نیز باشد.

ایده جاکفشی داشبوردی

یکی‌دیگر از انواع جدید و مدرن جاکفشی‌ها، جاکفشی داشبوردی است، شما می‌توانید تعداد بیشتری کفش در آن قرار دهید. این نوع جاکفشی مناسب خانواده‌های پر جمعیت است، شما می‌توانید بنا بر سلیقه و نوع چیدمان منزل خود این محصول را در رنگ و جنس‌های متنوع سفارش دهید.

جا کفشی‌های لوکس علاوه‌بر کاربردی بودن می‌تواند به طراحی و دکور منازل جلوه زیبایی ببخشد.

جاکفشی‌ها را می‌توانید در رنگ‌های مختلف متناسب با سلیقه و دکوراسیون منزل خود انتخاب و تهیه کنید.

جاکفشی‌های بزرگ چوبی اغلب در اتاق‌های مخصوص پرو و مغازه‌های بزرگ طراحی و ساخته می‌شوند. درگذشته اغلب این نوع جاکفشی‌ها در مساجد بسیار پر کاربرد بوده است.

همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم، با مدرن شدن سبک زندگی کمدهای بزرگ با طبقات زیاد برای جاگذاری کفش‌ها در اتاقی خاص در نظر گرفته می‌شوند.

امروزه به‌دلیل کمبود جا در آپارتمان‌ها و منازل از فضای اضافی در زیر پله‌ها برای طراحی جاکفشی زیر پله‌‌ای استفاده مفید و کاربردی می‌شود. اغلب جاکفشی‌های زیر پله‌‌ای از جنس چوب و ‌‌ام دی اف هستند. ایده جاکفشی زیر پله‌‌ای کاملاً مناسب و کاربردی است.

شما می‌توانید از جاکفشی‌های داشبوردی، دیواری و ایستاده برای قرار دادن کفش‌های کوچک و بزرگ از آن استفاده کنید.

امروزه یکی از پر کاربردترین جاکفشی‌ها به‌دلیل کمبود فضای داخلی، استفاده از جاکفشی‌های تلفیقی و کاربردی است.

جا کفشی تلفیقی

نتیجه گیری و جمع بندی

ما در این مقاله سعی داشتیم شما را با انواع و جنس‌های مختلف و ایده جاکفشی آشنا کنیم. شما می‌توانید با در نظر گرفتن دکوراسیون منزل و سلیقه شخصی خود انتخابی صحیح و کاربردی داشته باشید. شما با خرید هر یک از این جاکفشی‌ها می‌توانید علاوه‌بر نظم‎دهی به کفش‌های خود، یک دکور خاص و ویژه را در منزل خود ایجاد کنید.

ارسال پیام

دسته‌بندی محصولات
دسته‌بندی مطالب