بلاگ

صندلی میز آرایش | انواع مدل صندلی برای جلو میز آرایش

صندلی میز آرایش | انواع مدل صندلی برای جلو میز آرایش

میز آرایش به غیر از اینکه یکی از اجزای مبلمان کاربردی منزل و اتاق خواب شما محسوب می‌شود، یک جزء جذاب از دکوراسیون داخلی خانه‌های مدرن نیز هست. همان‌قدر که انتخاب یک میز آرایش مناسب با ابعاد، رنگ و جنس ایده‌آل مهم و ضروری است، انتخاب صندلی میز آرایش، آینه، اکسسوری‌ها و نظم‌دهنده‌های روی آن نیز حائز اهمیت است. صندلی جلو میز آرایش فقط ابزاری برای نشستن نیست، بلکه باید حداکثر تسلط را به شما هنگام آرایش و رسیدگی و به خودتان بده و با میز همخوانی ظاهری، ارتفاعی و متریالی داشته باشد. برخی از میزها به تنهایی و بدون صندلی برای میز آرایش عرضه نمی‌شوند، اما برخی دیگر مجزا به فروش می‌رسند و در چنین شرایطی انتخاب یک صندلی مناسب بر عهده شماست. در این مطلب با هم مرور می‌کنیم که بهترین صندلی میز آرایش باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد و اساسا چند نوع صندلی برای میز آرایش وجود دارد.

 

مشخصات صندلی میز آرایش

پیش از اینکه به صورت جزئی وارد مبحث مشخصات صندلی جلو میز آرایش شویم، باید به این نکته تاکید کنیم که شغل شما، مدت زمانی که روبروی آینه میز آرایش می‌نشینید و تعداد دفعاتی که در روز از لوازم گریم و آراستن استفاده می‌کنید، در انتخاب نوع صندلی نقش دارد. اگر شما یک میکاپ آرتیست تازه کار هستید که روزانه ساعات زیادی را در منزل روی صندلی جلو میز آرایش قرار می‌گیرید تا خودآرایی کنید و حرفه‌ای شوید، انتخاب یک پاف چوبی ممکن است باعث کمردرد و آسیب به مهره‌های گردن و ستون فقرات شما شود. ضمن اینکه قطعا شما تسلط کافی روی آن نخواهید داشت تا کاری بی‌نقص بیافرینید.

همچنین اگر یک میکاپ آرتیست حرفه‌ای هستید هم برای مدل‌های خود بهتر است از صندلی میز آرایش چرخدار استفاده کنید تا به راحتی عملیات پاکسازی، آرایش و یا ماساژ را انجام دهید. در حالی که اگر استفاده شما از میز آرایش و صندلی جلو میز آرایش محدود به خشک کردن موهای‌تان با سشوار و یا یک رژ لب زدن ساده است، یک پاف یا صندلی پایه‌دار معمولی هم کارتان را راه می‌اندازد.

با این حال ما در ادامه به مهم‌ترین مشخصات صندلی برای میز آرایش می‌پردازیم:

ابعاد

همانطور که ارتفاع میزهای آرایش تا حدی متفاوت است، ارتفاع صندلی نیز متغیر خواهد بود. در حالت ایده‌آل، باید صندلی برای میز آرایش انتخاب کنید که از بالای آن تا بالای پیشخوان میز، حداقل 28 تا 30 سانتی‌متر فاصله داشته باشد. به عبارت دیگر، اگر ارتفاع پیشخوان میز آرایش شما 80 سانت است، باید به دنبال چهارپایه‌ای باشید که قد آن بین 48 تا 50 سانتی‌متر باشد. پیشنهاد می‌کنیم، یک صندلی میز آرایشی بخرید که بتواند ارتفاع آن را تنظیم کند.

جنس

جنس صندلی‌هایی که برای میزهای آرایش در نظر گرفته می‌شوند، غالبا از چوبی یا فلزی است. بازهم بستگی به این دارد که شما کجا و برای چه مدتی از این صندلی استفاده خواهید کرد. اگر به صندلی جلو میز آرایش برای منزل و اتاق خواب احتیاج دارید، جنس سایر مبلمان شما در انتخاب صندلی بسیار مهم است. در منزلی که غالب مبلمان تم چوبی دارد، نمی‌توان از یک وسیله ناهمخوان مانند فلز استفاده کرد. اما اگر برای محیط کار خود مانند آرایشگاه یا اتاق گریم به دنبال صندلی میز آرایش هستید، فلز می‌تواند انتخاب مناسب‌تری برای شما باشد؛ زیرا ماندگارتر و سنگین‌تر است، اما بعضا قیمت بالاتری دارد. با این حال امروزه ساخت صندلی از جنس پلاستیک‌های فشرده نیز رونق بسیاری دارد.

متریال کف صندلی

برخی پاف‌ها زیره سفتی دارند، اما برخی دیگر با یک بالشتک نرم پوشیده شده‌اند. برخی از انواع صندلی میز آرایش مانند صندلی‌های پلاستیک فشرده، برای نشستن طولانی مدت توصیه نمی‌شوند و چنانچه شما یا مشتری ناگزیرید تا مدت طولانی روی آن بنشینید باید از صندلی‌هایی با زیره نرم استفاده کنید.

ویژگی‌های نظافتی

وقتی با لوازم آرایش سر و کار دارید، احتمال ریخت و پاش و رنگی شدن میز و صندلی جلو میز آرایش همیشه وجود دارد؛ بنابراین منطقی است متریالی را برای صندلی انتخاب کنید که با ویژگی‌های نظافتی این نوع فعالیت همخوانی داشته باشد. صندلی‌های پایه دار فلزی با بالشتک چرمی یا صندلی‌های پلاستیکی بهترین انتخاب هستند؛ به خصوص در سالن‌های زیبایی که مکررا کف سالن توسط مواد شوینده و ضد عفونی کننده، پاک سازی می‌شود. حتی اگر برای اتاق خواب خود به دنبال خرید صندلی میز آرایش هستید هم پیشنهاد ما انتخاب گزینه‌ای است که به راحتی قابل پاک شدن و شستن باشد.

وزن

وزن صندلی برای میز آرایش بسیار مهم است؛ زیرا نه باید اینقدر سبک باشد که تحمل وزن افراد نداشته باشد و به راحتی بلغزد و نه باید آنقدر سنگین باشد که به سختی جابجا شود. بنابراین دقت داشته باشید که از مراکز معتبر، صندلی میز آرایش استاندارد تهیه کنید.

انواع مدل صندلی برای میز آرایش

در یک تقسیم‌بندی کلی می‌توان انواع مدل صندلی برای میز آرایش را به دو دسته مدرن و کلاسیک تفکیک کرد.

کلاسیک

آنچه از مبلمان کلاسیک به یاد دارید را در صندلی مخصوص میز توالت نیز در نظر بگیرید؛ با پایه‌های چوبی منحنی، کفی‌های دکمه‌دار یا پارچه‌های سلطنتی، چه به شکل پاف یا صندلی پشتی.

صندلی کلاسیک برای میز آرایش

مدرن

در صندلی میز آرایش مدرن، غالبا سادگی حرف اول را می‌زند. طراحی بسیار ساده اتفاق می‌افتد و عاری از هرگونه پیچیدگی یا نقش اضافی است. این صندلی‌ها گاهی چرخان، پایه‌دار و با قابلیت تنظیم ارتفاع ساخته و در بازار عرضه می‌شوند.

در دیگر تقسیم‌بندی‌ها انواع مدل‌های صندلی جلو میز آرایش را می‌توان بر اساس موضوعات زیر دسته‌بندی کرد:

بر حسب جنس بدنه یا پایه

  • صندلی اکریلیک شفاف

صندلی اکریلیک شفاف

  • صندلی صدفی با پایه چوبی

صندلی صدفی با پایه چوبی

  • صندلی صدفی با پایه فلزی

صندلی صدفی با پایه فلزی

بر حسب کاربرد:

  • صندلی آرنجی

صندلی آرنجی

  • صندلی گردان قو مطابق ارگونومی‌گردن و دست

صندلی گردان

بر حسب ظاهر:

  • صندلی طرح s

صندلی طرح s

  • صندلی طرح دست

صندلی طرح دست

نتیجه گیری و جمع بندی

همانطور که در خلال متن نیز بارها به این موضوع اشاره شد، انتخاب بهترین صندلی برای میز آرایش به پیش شرط‌های متعددی بستگی دارد که باید آن‌ها رل در نظر بگیرید. تنها با در نظر گرفتن این مقدمات است که می‌توانید تصمیمی درست بگیرید و هم از کاربردها و هم زیبایی صندلی میز آرایش خود بهره‌مند شوید. با هر سلیقه‌ای که باشید، ما برای شما پیشنهادات جالب و هیجان‌انگیزی داریم. کافی است انتخاب کنید تا به سریع‌ترین شکل و مطمین‌ترین روش صندلی میز آرایش مورد نظر خود را درب منزل تحویل بگیرید.

ارسال پیام
دسته‌بندی محصولات
دسته‌بندی مطالب