بلاگ

ابعاد استاندارد جاکفشی ام دی اف | ابعاد جاکفشی ام دی اف

جاکفشی ام دی اف وسیله‌ای برای سازماندهی کفش‌های ما است و کمک می‌کند تا فضای بیشتری از اتاق آزاد و مرتب شود؛ امّا انتخاب ابعاد مناسب می‌تواند مشکل باشد. قفسه‌ها ممکن است عمقی در حدود 30 الی 33 سانتی متر داشته باشند، امّا چندین حالت و احتمال برای عرض و ارتفاع وجود دارد. اجازه دهید تا به ابعاد جاکفشی ام دی اف و موارد وابسته به آن نگاهی بیندازیم.

ابعاد جاکفشی ام دی اف به چه مواردی بستگی دارد؟

ابعاد جاکفشی ام دی اف وابسته به محل نصب آن خواهد بود. این وسیله را می‌توان هر جای خانه استفاده نمود، امّا به طور معمول آن را کنار ورودی مشاهده می‌کنیم. می‌توانید در بخش لباس‌ها نیز برای مرتب کردن و نظم دادن به کفش‌های مهمانی نیز از آن استفاده نمایید.

پس، در مرحله اول باید محل مورد نظر خود را انتخاب کرده و به اندازه گیری فضای موجود بپردازید. دقت داشته باشید در بخش ورودی بهتر است از جاکفشی‌های بزرگ که فضای زیادی را اشغال می‌کنند، استفاده نکنید. برای اتاق رختکن یا اتاقی که به لباس‌های اختصاص داده اید، بهتر است محل یک صندلی یا نیمکت را هم در نظر بگیرید. چرا که هنگام استفاده از آن‌ها و پوشیدنشان، موقعیت راحت‌تری برای خود و دیگران ایجاد می‌کنید. حتی می‌توانید صندلی کوچکی که در خود ابعاد جاکفشی ام دی اف شیک و مدرن مخفی می‌شود را انتخاب کنید.

جا کفشی ساده برای ورودی خانه

 

ابعاد جاکفشی

به طور معمول جا کفشی‌های جنس ام دی اف (MDF) را می‌توان به راحتی در خانه سر هم کرد. قطعاتی سفت و بادوام که برای نظم بخشیدن به کفش‌ها استفاده می‌شوند. ابعاد استاندارد جاکفشی ام دی اف به طور معمول معادل 45 در 60 در 76 سانتی متر ساخته می‌شوند. به طبع این ابعاد قابل تغییر است و می‌تواند ابعادی متفاوت داشته باشند. همچنین، برخی اجازه شخصی سازی ابعاد را به شما می‌دهند.

کوچک

یک جاکفشی شیک و کوچک برای ورودی خانه دارای ابعاد 50 سانتی متر ارتفاع، 50 سانتی متر طول و 30 سانتی متر عمق است. معمولا سطح بالای جا کفشی با فوم یا چرم پوشیده می‌شود تا جایی مناسب برای نشستن و تعویض کفش باشد. این مدل می‌تواند با در یا بدون در باشد؛ درهای نوع داشبوردی کارایی این محصولات را افزایش می‌دهند.

سه درب یا سه تیکه

این نوع جا کفشی اخیرا با درهای آکوردنی طراحی می‌شوند. شما می‌توانید در سه طبقه به چیدمان و نظم بخشیدن به کفش‌های خود بپردازید. ارتفاع استاندارد آن به 108 سانتی متر می‌رسد. عرض می‌تواند متغییر باشد و برای ایجاد تعادل، اغلب عرض 50 سانتی متر انتخاب می‌گردد. ارتفاع و حجم مناسب، باعث محبوبیت این دست از جاکفشی‌ها شده است.

ایستاده

این نوع جا کفشی مناسب خانه‌هایی است که فضای کمی دارند. در هنگام نصب و اتصال جا کفشی می‌توانید تعداد طبقه‌های دلخواه خود را مشخص کنید. بدنه مستحکم این نوع کمک می‌کند تا وزن زیادی را تحمل کرده و چیدمان را آسان‌تر کند. عمق محصول به صورت استاندارد معادل 29 سانتی متر و عرض آن نیز در کمترین حالت 29 سانتی متر است.

کلاسیک

جاکفشی‌های کلاسیک شامل طرح و ابعاد مختلفی می‌شوند. معمولا درها به دو طرف باز شده و در بالاترین بخش یک کشو برای قرار دادن وسایل مانند کلید و کاغذها وجود دارد. ابعاد آن می‌تواند معادل 78 در 90 در 36 سانتی متر باشد. ام دی اف به کار رفته با روکشی زیبا تزئین می‌شود تا طرحی کلاسیک برای خانه شما ایجاد کند.

در این مدل نیز درها به دو طرف باز می‌شوند و اغلب ابعادی مشابه کلاسیک دارند. بر خلاف کلاسیک، ظاهری ساده و یک دست همراه با پایه‌های ساده و گرد دارند. اغلب رنگ سفید و چوبی برای آن‌ها به کار برده می‌شود و گاهی نیز به جای پایه، چرخ در طراحی آن به کار رفته است.

داشبوردی

همان طور که در بخش جا کفشی کوچک اشاره کردیم، نوع درب می‌تواند داشبوری باشد. ابعاد استاندارد جاکفشی ام دی اف داشبوری می‌تواند متغییر باشد و ارتفاع آن وابسته به تعداد طبقات خواهد بود. برای نمونه یک مدل داشبوردی دو طبقه همراه با یک کشو دارای ابعاد 35*60*90 سانتی متر است. مدل‌هایی که ارتفاع کمتری دارند برای کفش‌های زمستانه و ساق بلند مناسب نخواهند بود که به این موضوع در ادامه خواهیم پرداخت.

 

مدل داشبوردی همراه با طبقه‌های اضافه‌ای برای ورودی

می‌توان گفت یکی از عامل‌های اصلی که در ابعاد استاندارد نقش دارد، رعایت تناسبات است. تناسب طول و عمق و ارتفاع باید به گونه‌ای باشد که جاکفشی مستحکم و ثابت بماند. سازندگان همچنین به نوع کفش‌های نیز توجه می‌کنند. به طبع آن محصولاتی که ارتفاع کمتری دارند، برای کفش‌های ساق دار یا پوتین‌ها مناسب نخواهند بود.

آنچه شما باید در انتخاب ابعاد مد نظر داشته باشید، اندازه گیری محلی است که قصد دارید تا جاکفشی را قرار دهید. اندازه گیری محیط را به شما خواهیم سپارد و در ادامه به تاثیر نوع و تعداد کفش برای ابعاد جاکفشی می‌پردازیم.

ابعاد کفش‌ها بر ابعاد جا کفشی تاثیر گذار است

نوع کفش‌ها

ارتفاع کفش‌ها می‌تواند در ابعاد و تناسبات جاکفشی، نقش مهمی داشته باشد. به خصوص هنگامی که می‌خواهید طبقه بندی را انجام دهید باید طوری در کنار یکدیگر قرار گیرند که آسیبی به کفش‌ها وارد نشود.

معمولی/ زمستانه

کفش‌های معمولی می‌توانند در طبقه‌هایی که 20 سانتی متر از یکدیگر فاصله دارند قرار گیرند. در مقابل برای کفش‌های زمستانه بهتر است ارتفاع حداقل 30 سانتی متر را برای هر طبقه در نظر داشته باشید.

زنانه/ مردانه

کفش‌های مردانه بسته به نوعشان می‌توانند ورزشی، رسمی یا راحتی باشند که ارتفاع هر کدام متفاوت خواهد بود؛ بهتر است پیش از خرید جاکفشی، ابعاد و ارتفاع کفش‌های خود را مد نظر داشته باشید. در بخش کفش‌های زنانه، برای کفش‌های پاشنه بلند ارتفاع 20 سانتی متر می‌تواند مناسب باشد. امّا فواصل بین کفش‌ها را رعایت کرده و از فشرده سازی آن‌ها خودداری نمایید؛ در این حالت طول بیشتری برای جاکفشی خود در نظر بگیرید.

کودک

جا کفشی کودک با طرح‌های فانتزی خود معمولا طول و عرضی 20 سانتی متری دارند. ارتفاع آن‌ها نیز قابل تغییر است و به 75 سانتی متر می‌رسند.

تعداد نفرات خانواده

طول را به گونه‌ای در نظر بگیرید که فواصل میان کفش‌ها حفظ شود. اگر فضای کافی ندارید، جاکفشی ایستاده‌ای را در نظر بگیرید که ارتفاع و تعداد طبقات بیشتری داشته باشد. به طبع در خانه‌های کم جمعیت، یک جا کفشی کوچک نیز می‌تواند نیاز خانواده را تامین کند.

ارتفاع کفش‌های زنانه و مردانه برای تنظیم طبقات جاکفشی

متناسب ورودی خانه

بهتر است جاکفشی بخش ورودی خانه، بیش از اندازه بزرگ نباشد. همچنین جایی برای نشستن داشته و فضای کافی برای کفش‌هایی که روزانه استفاده می‌کنید را داشته باشند.

باریک

جاکفشی‌های باریک، عمق و ارتفاع کمتری دارند امّا طول آن‌ها بیشتر است.

وسیع

جاکفشی‌های که ابعاد آن‌ها می‌تواند تا سقف برسد و یک اتاق را پوشش دهند.

ارسال پیام

دسته‌بندی محصولات
دسته‌بندی مطالب