بلاگ

جاکفشی داشبوردی|مدل جاکفشی داشبردی

دکوراسیون مدرن، امروزه یکی از سبک‌های محبوب و مورد پسند در چیدمان منازل است که وسایل خانه نقش مهمی در تحقق آن ایفا می‌کنند. شاید بتوان گفت جاکفشی و جالباسی از جمله وسایلی هستند که همواره جزء دغذغه‌های یک دکوراسیون زیبا محسوب شده و باید متناسب با فضاهای کوچک شده امروز، بهترین و کاربردی‌ترین انتخاب را از بین مدل‌های متفاوت موجود در بازار داشته باشیم. از آنجا که ورودی خانه، نقش مؤثری بر افزایش جذابیت و زیبایی منزل دارد، استفاده از جاکفشی‌های زیبا و جمع و جور علاوه بر نگهداری از کفش‌ها، به تکمیل دکوراسیون منزل و افزایش جلوه بصری آن نیز کمک می‌کند.

 

جاکفشی داشبردی

جاکفشی‌های داشبوردی نوعی خاص و منحصر به فرد از جاکفشی‌های مدرن امروزی هستند که طراحی آن‌ها همانند داشبورد اتوموبیل بوده و با هدف بیشترین استفاده از فضای داخلی آن انجام شده است. درب‌های این نوع به صورت داشبردی باز می‌شود و هر درب آن دارای دو تا چند طبقه است که کفش‌ها به صورت مورب در آن قرار می‌گیرد تا فضای بیشتری برای گذاشتن کفش‌های بیشتر فراهم شود.

تفاوت مدل داشبوردی با مدل جا کفشی کمدی در این است که در همان حال که فضای کمتری اشغال می‌کند اما جای بیشتری جهت نگهداری کفش‌ها دارد؛ بنابراین می‌تواند گزینه مناسب‌تری در فضاهای کوچک‌تر باشد.

مزایای جاکفشی داشبودری

از آنجا که فضای خانه‌ها، هر روز کوچک و کوچک‌تر می‌گردد، استفاده از جاکفشی‌های کوچک‌تر با فضای کاربردی بیشتر، مزیت محسوب می‎شود. بر این اساس جاکفشی داشبوردی در کنار انواع مدل‌های دیگر که به همین منظور طراحی شده‌‌اند، مورد توجه و استقبال قرار گرفته است. برخی از مزایای این نوع عبارتند از:

 • جا دار بودن حتی برای خانواده‌های با جمعیت بالا
 • دسترسی بسیار سریع و آسان به کفش‌ها
 • عدم نیاز به باز و بسته کردن مکرر درب‌ها
 • اشغال فضای کمتر در خانه‌های آپارتمانی
 • جنس و کیفیت مطلوب
 • طرح و رنگ‌های متنوع
 • و...

جاکفشی داشبردی

مدل‌های جاکفشی داشبوردی

جاکفشی‌های داشبوردی در انواع متفاوت تولید می‎شوند:

جاکفشی چنددرب: برخی از جاکفشی‌های داشبوردی چنددرب هستند اما برخی از آن‌ها فقط درای یک درب بزرگ هستند که به طبقات مختلف تقسیم شده است. برخی دارای دو درب و برخی دیگر نیز بیش از دو درب دارند که بسته به نیاز و سلیقه می‌توان هریک از آن‌ها را انتخاب کرد.

جاکفشی با آویز لباس: بعضی دیگر از جاکفشی‌های داشبوردی نیز چندمنظوره ساخته شده‌اند؛ به این صورت که فضایی نیز برای آویز لباس برای آن‌ها در نظر گرفته شده است. کاملاَ مشخص است هر چه فضای خانه محدودتر و کوچک‌تر باشد، نیاز به این نوع وسایل چندمنطوره نیز بیشتر می‎شود.

ابعاد جاکفشی داشبوردی

به مانند مدل، جاکفشی‌های داشبردی دارای ابعاد مختلفی نیز هستد؛ چراکه با توجه به سلیقه و نیازهای شناسایی شده از سوی خریداران، طراحی و تولید می‌شوند. مثلاً برخی از آن‌ها ممکن است افقی و برخی دیگر عمودی باشند، برخی ممکن است ایستاده و با ارتفاع بلند طراحی شوند و برخی حالت مربعی داشته باشند؛ این تفاوت‌ها قطعاً در ابعاد و اندازه‎ها تأثیرگذار است.

ابعاد جاکفشی داشبوردی

رنگ بندی جاکفشی داشبوردی

در حال حاضر جاکفشی‌های داشبوردی دارای تنوع طرح‌ و رنگ‌ بسیاری هستند که می‌توانند سلیقه خریداران را متناسب با فضای دکوراسیون منزل تأمین کنند. به صورت کلی رنگ‌های مورد استفاده برای این محصولات به بیش از 10 رنگ تقسیم می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به رنگ‌های سفید، طلایی، قهوه‎ای روشن و تیره، فندقی، رنگ چوب و جاکفشی‌های دو رنگ که ترکیبی از رنگ سفید با یک رنگ دیگر هستند اشاره کرد.

درصورتی که جاکفشی از نوع نشیمن دار باشد، رنگ پارچه قسمت نشیمن نیز می‌تواند هم رنگ با جاکفشی و یا متفاوت و یا حتی طرح‌دار انتخاب شود.

جنس جاکفشی داشبوردی

جاکفشی‌های داشبوردی به لحاظ جنس و متریال دارای تنوع زیادی نیستند و با دو جنس چوبی و ام دی اف در بازار عرضه می‌شوند. واضح است که همیشه محصولات چوبی هم به لحاظ رنگ و بافت متفاوت و هم به لحاظ دوام و کیفیت، نسبت به محصولات ام دی اف برتری غیرقابل انکاری دارند. اما آنچه مسلم است قیمت محصولات چوبی در مقایسه با محصولات ام دی اف، بیشتر است.

جاکفشی‌های داشبردی ام دی اف دارای روکش‌های متنوع‌تری مانند هایگلاس، ملامین، چوب، وکیوم و غیره هستند و همچنین به لحاظ وزنی نیز نسبت به جاکفشی‌های داشبوردی چوبی سبک وزن‌ترند؛ بنابراین حمل و جابجایی آن‌ها راحت‌تر انجام می‌شود.

به هر حال گاهی مواقع جاکفشی‌ داشبوردی پلاستیکی هم می‌تواند در موارد محدود مورد استفاده قرار گیرد؛ اما نباید انتظارات زیادی از آن داشت!

خرید جاکفشی داشبوردی

اولین نکته در خرید جاکفشی داشبوردی که همه به آن واقف هستند، جنس محصول است که بهتر است از چوب باشد؛ اما بسیار به قدرت خرید بستگی دارد. نکته مهم دیگر کیفیت لوله‌ها و ریل‌های آرام بند جاکفشی است. همیشه در هنگام خرید درب‌های آن را آرام باز و بسته کنید تا با نحوۀ باز و بسته شدن آن‌ها و کیفیت لولاها آشنا شود. همچنین فضای داخل طبقات را به صورت کامل وارسی کنید تا از بابت آسیب دیدگی یا شکستگی و متناسب بودن آن با تعداد و نوع کفش‌های خود اطمینان حاصل نمایید.

مورد پیشنهادی دیگر این است که سعی کنید جاکفشی تهیه نمایید که یک کشو مجزا برای وسایل جانبی مانند واکس، فرچه، پاشنه کش، دستمال کفش و... داشته باشد؛ تا هم از بابت نگهداری آن‌ها خیالتان راحت باشد و هم از ریخت و پاش آن‌ها جلوگیری شود.

سوالات متداول

 1. بهترین فضاهای خانه برای استفاده از جاکفشی کجا است؟

راهرو ورودی آپارتمان‌ها و ورودی ساختمان‌های ویلایی بهترین اماکن برای قرار دادن جاکفشی اسهستندت.

 1. پرکاربردترین نوع جاکفشی‌ها بر اساس طراحی کدام است؟

جاکفشی‌های دیواری، سه تکه، ایستاده، نشیمن دار و نیمکتی، شلفی، آویزی، کنسولی، پلکانی، تاشو و داشبردی

 1. مناسب‌ترین ارتفاع برای جاکفشی چقدر است؟

این موضوع بستگی به فضای شما دارد. اگر فضای محدودی دارید، جاکفشی عمودی را انتخاب کنید اما به هر حال بلندی جاکفشی نمی‌تواند خیلی زیاد باشد.

 1. جا کفشی دردار بهتر است یا روباز؟

انتخاب بیشتر افراد جاکفشی دردار است چرا که نمی‌خواهند کفش‌ها جزء وسایل تزئینی منزل محسوب شوند؛ اما عیب جاکفشی دردار این است که هوا در آن جریان ندارد.

ارسال پیام

دسته‌بندی محصولات
دسته‌بندی مطالب