بلاگ

جاکفشی کنسولی | انواع جاکفشی کنسولی

کفش‌ها به‌عنوان محافظ قلب دوم انسان یعنی پا، از اهمیت ویژ‌ه‌ای برخوردار هستند. البته این جا نیستیم تا در مورد مسائل علمی، نوع کفش و اثرات آن بر قلب دوم شما صحبت کنیم. موضوع اصلی ما در این مقاله، مدیریت نگهداری کفش‌ها و آشنایی با جاکفشی است. یک جا کفشی خوب علاوه‌بر سازماندهی و نگهداری موثر کفش‌ها مانند خود آن‌ها، باید جذاب و نشان‌دهنده شخصیت و کلاس شما باشد. با ما همراه باشید تا جاکفشی کنسولی را از چند منظر مورد بررسی قرار داده و با انواع آن بیشتر آشنا شویم.

جا کفشی کنسول، محفظه‌ای برای نگهداری کفش‌ها در جنس و مدل‌های مختلف است. این لوازم منزل، با طراحی شیک و البته متنوع خود، کاربردها و مزایای دیگری علاوه‌بر نگهداری دارند. این لوازم مانند یک میز کنسول، فضایی را در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید لوازم دیگری مانند کتاب، گلدان، وسایل تزئینی، ساعت رومیزی، آینه و ... را بر روی یا بخش‌های دیگر آن قرار دهید. موارد زیر چند نمونه از مزایای جاکفشی کنسولی است:

 • این جا کفشی، مکانی اختصاصی و مشخص برای نگهداری کفش‌هایتان است و هر زمان بخواهید، می‌توانید کفش مورد نظرتان را پیدا کنید. همچنین این ابزار بسته به نوع و ابعاد خود، حداکثر تعداد کفش را در خود جای می‌دهد و لازم نیست جفت‌های اضافه را جلوی درب منزل، کنار جاکفشی یا دیگر مکان‌ها پیدا کنید.
 • مزیت دیگر جاکفشی کنسولی، تامین حفاظت و امنیت کفش‌های شما است. با خیال راحت کفش‌های گران قیمت و زیبای خود را مخفی نگه دارید تا حتی از گرد و غبار و شرایط بد آب و هوایی نیز دور باشند. این کنسول‌ها دسترسی به کفش‌ها را برای حیوانات خانگی و کودکان سخت می‌کنند.
 • این جا کفشی مدرن، به دکوراسیون خانه شما زیبایی و کلاس تازه‌ای می‌بخشد. بنابراین علاوه‌بر نگهداری کفش، به‌عنوان عضوی از دکوراسین خانه نیز به حساب می‌آید.
 • جا کفشی کنسولی، در رنگ و جنس‌های مختلف، معمولاً بسیار بادوام و مستحکم هستند. به ویژه اگر از مواد طبیعی مانند چوب و MDF نیز ساخته شده باشند علاوه بر استحکام، برچسب دوستدار محیط زیست نیز برازنده آن‌ها است.

جاکفشی‌ها که جزء لوازم مبلمان بسیار کاربردی هستند، در انواع مختلف از نظر اندازه، سبک و طرح تقسیم‌بندی می‌شوند. این لوازم بر اساس نوع نیاز و فضای اشغال شده در خانه، دارای مدل‌های متفاوتی به شرح زیر است:

قفسه‌‌ای: در این مدل قفسه‌ها در ابعاد مختلف و پشت درب‌های کمد مانند، پنهان شده‌اند و به نوعی نسخه پیچید‌تر جا کفشی سنتی است. برای انواع چکمه و کفش پاشنه بلند، مدل قفسه‌دار گزینه مناسبی است. قفسه‌های پایین دارای ارتفاع بیشتری برای نگهداری این مدل کفش‌ها هستند. ساده، زیبا و دارای فضای کافی!

مدل جاکفشی کنسولی

داشبوردی: این مدل جاکفشی کنسولی، مناسب برای صرفه‌جویی در استفاده از فضای خانه است. آن‌ها عرض کمی دارند و فضای کوچکی را اشغال می‌کنند. با وجود عرض و عمق کم، کفش‌های زیادی به روشی جالب به صورت عمودی در قفسه‌ها جای می‌گیرند. گزینه‌ای جمع و جور دارای فضای کافی و البته مدرن!

جاکفشی کنسولی

کمدی با درب‌های بسته: به مدل کلاسیک رسیدیم که با سایر لوازم دکوراسیون سنتی ست می‌شوند و گزینه‌ای شیک به حساب می‌آیند. کفش‌های شما در این مدل، از هر گونه نور مستقیم خورشید و گرد و خاک دور خواهند بود. مراقب باشید که کفش‌های نم گرفته را ابتدا خشک کرده و بعد داخل این جا کفشی قرار دهید. سنتی، کلاسیک و البته زیبا!

مدل جاکفشی کمدی

کمدی با درب‌های لوور دار: اگر کفش‌های ظریف و گران قیمت دارید که هم باید از نور مستقیم خورشید دور بوده و هم تهویه مناسب داشته باشد، از این مدل با درب‌های لوور دار و به اصطلاح، کرکره‌ای استفاده کنید. مدرن، شیک و البته مطبوع!

جا کفشی کمدی با درب‌های لوور دار

کنسولی دارای نشمین: جاکفشی کنسولی نشیمن علاوه‌بر داشتن فضای کافی برای نگهداری، دارای فضای برای نشستن و پوشیدن کفش است. بخش نشیمن، بر اساس سبک و اندازه می‌تواند روی جاکفشی یا در کنار آن تعبیه شده باشد.

جاکفشی کنسولی نشیمن

ابعاد جاکفشی بستگی به نوع نیاز و البته فضایی که شما در اختیار دارید، تغییر می‌کند. برای انتخاب ابعاد و سایز مناسب به دو نکته زیر توجه داشته باشید:

 • فضا را اندازه‌گیری کنید و بر اساس آن مدل مورد نظر را انتخاب نمایید. مدل‌های بلندتر مانند مدل‌های تاشو یا داشبوردی، دارای عمق یا عرض کمتر نسبت به بقیه سبک‌ها است. مدل‌هایی مانند قفسه‌ای نیز کوتاه‌تر اما عمق بیشتری دارند. انتخاب با شما است.
 • عامل بعدی که ابعاد جاکفشی را مهم می‌کند، تعداد کنونی و حتی پیش‌بینی اضافه شدن کفش در آینده است. اندازه و سایز کفش نیز در ابعاد جاکفشی کنسولی مورد نظر شما مؤثر خواهد بود.

انتخاب رنگ جاکفشی نیز بر اساس علاقه و ترجیح و البته سازگاری با رنگ دکوراسیون، دیوار، کف خانه و حتی میزان نور صورت می‌گیرد. برای مثال جاکفشی کنسولی سفید مدرن احتمالاً به بیشتر دکوراسیون‌ها می‌نشیند و رنگ کرم یا قهوه‌ای تیره یا روشن نیز انتخاب محبوبی است. اگر نور خانه یا محلی که جاکفشی را آنجا قرار داده‌اید کم باشد، انتخاب رنگ‌های تیره فضا را تاریک‌تر خواهد کرد. همینطور اگر رنگ‌های دیوار خانه خنثی است از جاکفشی‌های رنگارنگ و بالعکس اگر دیوارهای رنگارنگ و گرم دارید، رنگ‌های خنثی را برای جا کفشی استفاده کنید.

یکی‌دیگر از از عوامل مؤثر در انتخاب شما برای جاکفشی شیک و ماندگار، جنس و نوع متریال به کار رفته در آن است. باید بررسی کنید چه نوع جاکفشی با چه جنسی با دکوراسیون خانه شما هماهنگ‌تر خواهد بود. موارد زیر چند نمونه از مواد سازنده در جاکفشی کنسولی است:

 • چوب و MDF: بهترین ماده سازنده برای این لوازم منزل به حساب می‌آید. جنس چوب در محافظت از کفش شما در برابر رطوبت عالی عمل می‌کند و علاوه‌بر آن، انعطاف بالایی در همگام شدن با سبک‌های مدرن و کلاسیک دارد. متریال ام دی اف نیز که هم ارزان‌تر و هم ماهیت طبیعی چوب را به همراه دارد.
 • فلز: این متریال برای سبک‌های مدرن و صنعتی و مدل‌های تاشو و داشبوردی مناسب است.
 • پلاستیک: بسیار ارزان‌تر از بقیه جنس‌ها بوده و بیشتر در سازه‌های تاشو مورد استفاده قرار می‌گیرد. چنانچه دغدغه شما، کیفیت و ماندگاری جاکفشی کنسولی باشد، آن را پیشنهاد نمی‌کنیم.

جاکفشی

 1. معمولا چه تعداد کفش در جاکفشی کنسولی جا می‌شود؟

اگر 10 جفت دارید، یک مدل کمدی با دو قفسه یا دو ردیف مکعب مناسب خواهد بود. چنانچه بین 10 تا 20 جفت دارید نیز جاکفشی داشبوردی گزینه بهتری است. برای 30 جفت یا بیشتر می‌توانید از جاکفشی با قفسه‌های پرتعداد مکعبی استفاده کنید که البته کمی فضای بیشتری را اشغال می‌کنند.

 1. بهترین مکان قرارگیری جاکفشی کجا است؟

با ساخت جا کفشی‌های مدرن که دارای ابعاد مختلف و سبک‌های جذاب هستند، محدوده مکانی آن نیز گسترده‌تر شده است. اگر همچنان درب ورودی را انتخاب می‌کنید، بهتر است آن را بیرون بگذارید. شما همچنین گزینه اتاق نشیمن برای تعبیه این لوازم مبلمان را نیز دارید.

 1. ارزان‌ترین جاکفشی از چه جنسی است؟

همانطور که در بخش انواع جنس جاکفشی کنسولی گفته شد، جنس پلاستیک یا فوم ارزان‌تر از موادی مانند چوب و فلز هستند.

ارسال پیام

دسته‌بندی محصولات
دسته‌بندی مطالب