بلاگ

میز آرایش عروس | چگونه میز آرایش مناسب برای عروس انتخاب کنیم؟

سرویس خواب یکی از مهم ‌ترین لوازم اتاق خواب عروس خانم‌ها است. در میان اجزای سرویس خواب، میز آرایش برای خانم‌ها از وسایل بسیار پر کاربرد و ضروری به شمار می‌رود که تاثیر زیادی بر زیبایی چیدمان اتاق خواب نیز دارد. علاوه بر زیبایی ظاهری، موارد زیادی وجود دارد که در هنگام خرید میز آرایش عروس باید به آن توجه کنید. به طوری که آگاهی از برخی نکات برای انتخاب یک میز آرایش مناسب ضروری به نظر می‌رسد. از این رو، در ادامه قصد داریم به معرفی نکاتی برای انتخاب میز آرایش عروس بپردازیم.

 

نکاتی برای انتخاب میز آرایش عروس

در هنگام خرید میز آرایش عروس باید به ویژگی‌ها و کاربرد آن توجه داشته باشید. آینه و میز اصلی‌ترین عناصر این محصول هستند که باید از نظر جنس، کیفیت و اندازه بررسی شوند. سپس مواردی چون سبک، رنگ، تعداد و عمق کشو‌ها مورد توجه قرار گیرند. به شما پیشنهاد می‌کنیم تنها به زیبایی و کیفیت ساخت اهمیت ندهید و میز آرایشی را انتخاب کنید که فضای نگهداری و کشوهای زیادی داشته باشد. چرا که شما باید تعداد زیادی لوازم آرایشی و بهداشتی کوچک و بزرگ را در آن جای دهید.

ابعاد میز آرایش: ارتفاع میز و صندلی آرایش باید به اندازه‌ای باشد که به راحتی و بدون اینکه به کمرتان فشار وارد شود، روی آن بنشینید. عرض میز نباید آنقدر زیاد باشد که فاصله شما از آینه خیلی زیاد شود و نتوانید به خوبی خود را در آینه ببینید. طول مناسب برای میز آرایش بین 70 تا 90 سانتی متر است. عمق 50 سانتی متر هم یک اندازه استاندارد و مناسب برای قرار دادن وسایل است.

جنس میز آرایش: مواد مورد استفاده در ساخت میز آرایش اهمیت زیادی دارد. برای ساخت این محصول از مواد مختلفی مانند چوب، فلز، ام دی اف، شیشه و غیره استفاده می‌شود. هر یک از مواد به کار رفته، ظاهر متفاوتی به میز آرایش داده و در قیمت آن تاثیر می‌گذارند. سعی کنید میز آرایشی انتخاب کنید که وزن کمی داشته باشد تا جا به جایی آن به راحتی انجام شود؛ میز‌های چوبی معمولا وزن کمی دارند.

صندلی میز آرایش: یک صندلی یا چهار پایه راحت با ارتفاع مناسب انتخاب کنید تا بتوانید به راحتی روی آن بنشینید و آرایش کنید. ارتفاع مناسب برای صندلی بین 43 تا 47 سانتی متر است.

تناسب رنگ با سرویس خواب

سرویس‌های خواب امروزی معمولا شامل میز آرایش هم هستند اما ممکن است برخی از افراد به سرویس‌های ست علاقه‌ای نداشته باشند و بخواهند میز آرایش با رنگ متفاوت انتخاب کنند. در این صورت نیز، نباید تناسب در رنگ و سبک را فراموش کنید تا چیدمان اتاق خواب شما شیک و متناسب باشد.

رایج‌ترین تناسب رنگی برای چیدمان سرویس خواب، استفاده از رنگ‌های مشابه است. همچنین می‌توانید از رنگ‌های مکمل نیز استفاده کنید. رنگ‌های سفید و خنثی مانند کرم و طوسی روشن یک انتخاب خوب برای سرویس خواب عروس است که دست شما را برای انتخاب میز آرایش باز می‌گذارد و می‌توانید بهترین چیدمان را برای اتاق خواب خود ایجاد کنید.

اهمیت تناسب رنگ میز آرایش عروس با سرویس خواب

تناسب ابعاد با اتاق خواب

ابعاد یکی از پارامترهای بسیار مهمی است که پیش از خرید میز آرایشی باید به آن توجه کنید. ابعاد میز آرایش حتما باید متناسب با اندازه اتاق خواب انتخاب شود. پس در ابتدا بررسی کنید که فضای داخل اتاق خواب شما به چه صورت است و حداکثر فضایی که می‌توانید به میز آرایش خود اختصاص دهید، چقدر است. اگر اتاق خواب کوچکی دارید، یک میز آرایش بزرگ انتخاب نکنید. چرا که حتی اگر در اتاق شما جا شود باز هم دست و پا گیر خواهد بود. حتی ممکن است در صورت کم بودن فضا به میز آرایش شما آسیب وارد شود.

برای محیط‌های کوچک می‌توانید از دراور به عنوان میز آرایش بهره ببرید، در این صورت در استفاده از فضا صرفه جویی کرده اید. همچنین، در صورت امکان می‌توانید میز آرایش را کنار تخت خواب قرار دهید تا از آن به عنوان پا تختی هم استفاده کنید.

دقت داشته باشید که میز آرایش را در جای مناسب قرار دهید تا شرایط بهتری داشته باشد. به عنوان مثال، میز را در محلی بگذارید که بتوانید از نور طبیعی بهره ببرید. همچنین، میز آرایش را کنار رادیاتور قرار ندهید؛ محصولات مراقبت از پوست و لوازم آرایشی در فضایی که دمای بالا دارد، به سرعت تغییر شکل داده و فاسد می‌شوند.

اهمیت تناسب ابعاد میز آرایش با اتاق خواب

توجه به فضای نگهداری وسایل آرایش

‌خانم‌ها معمولا دارای لوازم آرایشی و بهداشتی زیادی هستند که موجب شلوغی و به هم ریختگی اتاق خواب‌شان می‌شود. برای رهایی از این وضع باید یک میز آرایش مناسب تهیه نمایید. میز آرایشی را خریداری کنید که فضای کافی و کشوهای جا دار ‌برای نگهداری از لوازم آرایشی و بهداشتی را داشته باشد. در این صورت می‌توانید ‌لوازم آرایشی و بهداشتی خود را نظم دهی و طبقه ‌بندی کنید. یک میز آرایشی با کشوهای زیاد به شما امکان می‌دهد که هر دسته از لوازم آرایشی تان را در جای مخصوصی قرار دهید. با انجام این کار می‌توانید مانع از شلوغی اتاق خواب خود شده و هر وقت وسیله‌ای را لازم داشته ‌باشید، سریعا پیدا می‌کنید.

توجه به فضای نگهداری وسایل آرایش

توجه به شکل و نحوه قرارگیری آینه

آینه یکی از وسایل جدا نشدنی میز آرایش عروس است. این آینه می‌تواند به میز آرایش متصل باشد یا به صورت جداگانه خریداری و نصب شود. پس در هنگام خرید، حتما آینه میز آرایش را بررسی کنید که طبیعی و با کیفیت بالا باشد. آینه‌هایی که تصویر را کوچک تر، بزرگ‌تر و یا کشیده نشان می‌‌دهند، به هیچ عنوان مناسب نیستند. برای انتخاب آینه مناسب باید به ابعاد فضای خود نیز توجه داشته باشید. نحوه قرار گیری آینه میز آرایش نیز مهم است و باید به صورت اصولی انجام شود. بهتر است آینه روبروی تخت قرار داده نشود. علاوه بر این، دقت کنید که انعکاس تخت خواب به فضای بیرون توسط آینه صورت نگیرد.

توجه به شکل و نحوه قرارگیری آینه

تزئین میز آرایش

برای نظم دهی و تزئین میز آرایش عروس، روش‌های مختلفی وجود دارد. ساده‌ترین راه این است که در هنگام سفارش میز آرایش از سازنده بخواهید چند کشو را طبقه بندی کرده تا فضای لازم برای نگهداری از لوازم آرایشی و بهداشتی شما وجود داشته باشد. علاوه بر این، برای مرتب شدن میز آرایش خود می‌توانید از جعبه‌های مخصوص چیدمان لوازم‌ آرایش و یا کیف آرایشی بهره ببرید؛ کیف‌های آرایشی در اندازه‌های مختلف تولید می‌شوند.

جای لوازم آرایش رو میزی در بازار به شکل جعبه‌های مخصوص، استند‌ها و کشو‌های طبقاتی وجود دارد. استند‌ها و کشو‌های طبقاتی، کار را برای نظم دهی لوازم آرایشی ساده کرده و به شما کمک می‌کنند تا هر وسیله‌ای سر جای مشخص خود قرار دهید. این محصولات در کاربرد و اندازه‌های مختلف در بازار وجود دارند. برای نگهداری از وسایل بزرگ می‌توانید از سبد استفاده کنید. همچنین یک روش ارزان قیمت برای تزئین میز آرایش عروس، استفاده از لوازم دور ریختنی، ظروف شیشه ای، گلدان‌های تزئینی یا لیوان برای نگهداری از لوازم آرایشی است؛ شما به سادگی می‌توانید به کمک یکی از روش‌های بالا، میز آرایش خود را منظم و مرتب کنید.

تزئین لوازم آرایش

تزئین لوازم آرایش

روش‌های مختلفی برای تزئین لوازم آرایش وجود دارد، اما مهم‌ترین نکته این است که وسایل خود را روی میز رها نکنید و از وسایل نظم دهی استفاده کنید.

چیدمان میز آرایش عروس باید به گونه‌ای باشد که هم مرتب باشد و هم دسترسی به لوازم آرایشی و بهداشتی راحت باشد و به آسانی بتوانید یک شی را برداشته و پس از استفاده سر جای خود قرار دهید. جای لوازم آرایش نیز باید مشخص باشد. به این صورت که بخشی از فضای میز را به ابزار آرایشی، بخشی را به لوازم برقی و قسمتی را مخصوص اسپری، عطر و ادکلن قرار دهید.

برس و شانه‌ها را از دیگر لوازم آرایش تان جدا کنید. برای نگهداری از برس و شانه می‌توانید از جا برسی‌های شیک موجود در بازار و یا حتی یک لیوان زیبا استفاده کنید. اگر لاک‌های ناخن زیادی دارید، بهتر است یکی از کشو‌های میز آرایش خود را به شیشه‌های لاک ناخن اختصاص دهید. البته می‌توانید از تعدادی از لاک‌های ناخن خود برای تزئین میز آرایش نیز استفاده کنید تا جلوه‌ای ‌زیبا به آن بدهید.

image7

چیدمان عطر و ادکلن

شیشه‌های عطر و ادکلن بسیار آسیب پذیر هستند و در صورت شکستن ممکن است به میز آرایش آسیب وارد کنند. به ویژه اگر بخش‌هایی از میز آرایش شما از جنس شیشه باشد.

برخی از میز‌های آرایش دارای فضای مناسبی برای نگهداری از شیشه‌های عطر و ادکلن هستند. در غیر این صورت، باید خودتان جای مناسبی برای آن‌ها تهیه کنید. یک وسیله مناسب برای محافظت بهتر از عطر‌ها و ادکلن‌ها استفاده از جعبه‌های دکوری است. این جعبه‌ها را می‌توان در کشو و یا روی میز آرایش قرار داد. علاوه بر این، شما می‌توانید یک جعبه مقوایی یا پلاستیکی را تزئین کرده و تمام عطرهای خود را در آن قرار دهید. انجام این کار نه تنها به شما کمک می‌کند که میز آرایشی مرتبی داشته باشید، بلکه دسترسی به همه عطر‌های خود در یک جا را فراهم می‌کند.

چیدمان عطر و ادکلن

 

میز آرایش عروس

میز آرایش

 

ارسال پیام

دسته‌بندی محصولات
دسته‌بندی مطالب