بلاگ

میز آرایش مدرن ام دی اف

ام دی اف که یکی از فرآورده‌های چوبی است، امروزه خیلی در ساخت وسایل و ابزارآلات کاربرد دارد. کیفیت مناسب، قیمت ارزان‌تر و طرح و نقش‌های مختلف، باعث شده است که خیلی از وسایلی که از گذشته با چوب‌هایی مانند بلوط و یا کاج ساخته می‌شدند، امروزه با ورق‌های ام دی اف به تولید برسند. یکی از این وسایل و تجهیزات مربوط به خواب، میز آرایشی است. میز آرایش ام دی اف که در سرویس‌های خواب یکی از مهم‌ترین اجزا است، این روزها به فراوانی در بازار وجود داشته و متقاضیان بی‌شماری نیز دارد. آن چه ما در این نوشتار بدان می‌پردازیم، بررسی میز آرایش مدرن ام دی اف است. پس در ادامه با ما باشید.

 

میز آرایش از جنس ام دی اف

همانطور که پیش‌تر هم بیان کردیم، میز توالت یا همان میز آرایش ام دی اف، امروزه بسیار محبوب است. این میزها عمر بسیار بالایی دارند و عموماً دارای کیفیت‌های خیلی بالایی هستند. انواع میز آرایش از جنس ام دی اف، در طرح و رنگ‌های مختلفی به بازار عرضه می‌شوند. یکی از مهم‌ترین نکات در رابطه با این میز توالت‌ها، قیمت مناسبی است که این محصولات در مقایسه با کالاهای چوبی دارند.

مقایسه میز آرایش چوبی و ام دی اف

یکی از سوالاتی که همیشه ذهن متقاضیان خرید میزهای آرایشی را به خود مشغول کرده است، جنس این میزهای آرایشی و مقایسه انواع میز آرایش مدرن ام دی اف و یا چوبی است. مقایسه میزهای آرایشی از جنس ام دی اف و چوب را می‌توان بر اساس فاکتورهای مختلف در چند دسته بررسی کرد. برای مثال از نظر رنگ آمیزی می‌توان گفت سطح صاف ام دی اف باعث می‌شود رنگ به راحتی روی آن خوابیده و نتیجه کار، زیبایی منحصر به فردی است. در ادامه در رابطه با رنگ آمیزی توضیحات بیشتری می‌دهیم.

میز آرایش

با در نظر گرفتن فاکتور قیمت نیز می‌توان این طور بیان کرد که هزینه‌های مربوط به میز آرایش ام دی اف، خیلی پایین‌تر از محصولاتی با جنس چوب هستند. همین امر باعث شده است که محبوبیت این کالاها خیلی زیاد باشد. در ادامه فاکتورهای متعددی که نقطه تفاوت میز آرایش مدرن ام دی اف با انواع چوبی است را بررسی می‌کنیم.

نیاز به رنگ آمیزی

محصولاتی که با ورق‌های ام دی اف ساخته می‌شوند، اصولاً بعد از اتمام کار نجاری برای رنگ آماده می‌شوند. بهتر است برای رنگ میز آرایش مدرن ام دی اف، از رنگ‌های مخصوص این کار استفاده شود. سطح محصول مورد نظر ابتدا کاملاً صاف و پاک می‌شود و بعد از آن رنگ آمیزی بر روی سطح آغاز می‌شود. رنگ‌های مخصوصی از جمله رنگ پایه روغن و رنگ پایه آب برای رنگ آمیزی محصولات ساخته شده از ام دی اف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مقاومت در برابر رطوبت

در زمینه مقاومت به رطوبت می‌توان گفت که این فاکتور در میز آرایش ام دی اف صد در صد نیست. یعنی این که اگر روکش ملامین که معمولاً در محصولات ساخته شده از ام دی اف استفاده می‌شود، کوچکترین آسیبی ببیند، رطوبت می‌تواند به داخل مغز ورق ام دی اف نفوذ کند و به محصول آسیب‌هایی جدی را وارد کند. در نظر داشته باشید که میزهای آرایشی کالاهایی هستند که ممکن است در معرض رطوبت قرار بگیرند. قرار دادن انواع وسایل آرایشی بر روی آن‌ها می‌تواند موجب این امر شود. از طرفی تمیز کردن میزهای آرایشی که معمولاً با دستمال‌هایی مرطوب صورت می‌گیرد ممکن است این محصولات را در معرض رطوبت قرار دهد. به شما پیشنهاد می‌کنیم برای تمیز کردن میز آرایش ام دی اف، از دستمال‌های نانو و بدون نم‌دار کردن آن‌ها استفاده کنید.

میز آرایش مدرن ام دی اف

استحکام و مقاومت

اگر بخواهیم محصولات چوبی و محصولات ساخته شده از ام دی اف را از نظر مقاومت و استحکامی که دارند با یکدیگر مقایسه کنیم، باید بگوییم میز آرایش ام دی اف، در این رقابت بازنده خواهد بود. زیرا که استحکام و مقاومت محصولات چوبی چندین برابر محصولات ساخته شده از ام دی اف بوده و شاید بتوان گفت همین امر موجب بالاتر بودن هزینه‌های میز آرایش مدرن ام دی اف است.

اگر هر گونه شکاف و یا ترک بر روی محصولات ام دی اف ایجاد شود، به شدت استحکام آن کم شده و با کوچکترین ضربه می‌تواند به‌طور کامل از بین برود. پس بنابراین اگر به فکر خرید محصولات ساخته شده از ورقه‌های ام دی اف هستید، حتماً بهترین نوع آن را تهیه کنید تا از بابت استحکام بتوانید تا چندین سال به آن اعتماد کنید.

ساخت میز آرایش مدرن

 

طول عمر

به‌طور کلی برای ساخت میز آرایش مدرن، ام دی اف گزینه مناسب‌تری خواهد بود زیرا که انواع رنگ‌ها و طرح‌ها در آن راحت‌تر قابل اجرا است. اما همان طور که در بخش استحکام محصولات ساخته شده از ورقه‌های ام دی اف نیز اشاره کردیم، این ورقه‌ها نسبت به چوب از استحکام کم‌تری برخوردار هستند. پس می‌توان اینطور نتیجه‌گیری کرد که عمر این محصولات نیز نسبت به کالاهای چوبی کمی کم‌تر خواهد بود. اما با راه حل‌هایی از جمله استفاده از روکش‌های مناسب بر روی ام دی اف و مراقبت‌های ویژه، جلوگیری از ایجاد رطوبت در آن و عدم تابش مستقیم آفتاب، می‌توان تا سالیان سال محصولات ساخته شده از ام دی اف را در منزل داشت.

میز آرایش مدرن ام دی اف

آن چه در این جا بدان پرداختیم، بررسی میز آرایش مدرن ام دی اف بود. این محصولات را با انواع چوبی مقایسه کردیم و این گونه نتیجه‌گیری کردیم که هر کدام دارای مزایا و معایبی خواهند بود. برای مثال در انواع میز آرایش ام دی اف نسبت به انواع چوبی، رنگ آمیزی و طراحی متنوع‌تر و آسان‌تر است. اما در هر حال این انتخاب با شماست که کدام طرح با کدام جنس می‌تواند بهترین جلوه را برای اتاق شما داشته باشد.

ارسال پیام

دسته‌بندی محصولات
دسته‌بندی مطالب