بلاگ

ابعاد استاندارد میز جلو مبلی

با اینکه میز جلو مبلی و میز عسلی یکی از اجزای مهم مبلمان هر خانه‌ای است اما معمولاً کمتر به آن توجه می‌شود. انتخاب یک میز جلو مبلی مناسب علاوه بر کاربرد بر زیبایی و تناسب چیدمان خانه شما نیز تاثیر می‌گذارد. امروزه میز‌های جلو مبلی از تنوع زیادی از نظر ‌نس، شکل و ابعاد برخوردار هستند که این موضوع انتخاب را برای خریداران دشوار کرده است. به همین دلیل در ادامه قصد داریم به بررسی انواع میز جلو مبلی و ابعاد استاندارد آن بپردازیم.

 

 

ابعاد استاندارد میز جلو مبلی

این میز‌ها در مدل‌های مختلف از جنس چوب، ام دی اف، فلز ساخته می‌شوند و شما بر اساس مدل مبلمان و چیدمان خانه خود می‌توانید یک مدل را انتخاب نمایید. با این حال، این محصول در هر مدل یا جنسی که باشد، باید ابعاد استانداردی داشته باشد.

ابعاد میز جلو مبلی نباید به اندازه‌ای بزرگ باشد که مبل‌ها را تحت تأثیر قرار دهد و نه آنقدر کوچک که کاربرد مورد نظر را نداشته و نتوان وسایل مورد نیاز را بر روی آن قرار داد. به همین منظور، معمولاً میز‌های جلو مبلی را بر اساس اعداد مشخص و استانداردی می‌سازند. البته این اندازه‌ها به سبک میز و شکل آن نیز بستگی دارد. به‌عنوان مثال، میز‌هایی که به سبک استیل و یا کلاسیک ساخته می‌شوند، معمولاً بزرگ‌تر از میز‌های مخصوص مبل‌های راحتی هستند.

ابعاد میز جلو مبلی

همان طور که گفتیم، به‌طور کلی ارتفاع استاندارد میز جلو مبلی می‌بایست تقریباً ۵ سانتی‌متر بالاتر از سطح نشیمن گاه مبلمان مجاور خود باشد. میز‌های جلو مبلی در حالت استاندارد حدود ۴۰ تا 60 سانتی‌متر ارتفاع دارند اما در صورتی که ارتفاع مبلمان شما بیش از حالت طبیعی و نرمال است، بهتر است از میز جلو مبلی با ارتفاع بیشتری استفاده کنید.

با وجود اینکه شما می‌توانید در هنگام سفارش، یک میز جلو مبلی با ابعاد مورد نظر خود سفارش دهید اما معمولاً سازندگان، این محصول را با اندازه‌های استاندارد تولید می‌کنند. میز‌های مربع، مستطیل، دایره، بیشترین طرفدار را دارند. البته مدل‌های چند ضلعی، مثلثی و فانتزی نیز در بازار وجود دارد. به همین دلیل در ادامه قصد داریم به بررسی ابعاد استاندارد میز جلو مبلی مستطیلی، مربعی و گرد بپردازیم.

میز جلو مبلی

مستطیل

میز‌های جلو مبلی مستطیلی بسیار مرسوم و پرطرفدار بوده و سال‌های زیادی است که در خانه‌ها دیده می‌شوند. برای مبلمان استیل معمولاً از میز جلو مبلی مستطیلی استفاده می‌شود. همچنین از مدل‌های ساده آن می‌توان برای سبک‌های مدرن و راحتی استفاده کرد.

ارتفاع و ابعاد استاندارد میز جلو مبلی برای مدل‌های مستطیلی شکل بین ۳۷ تا ۴۲ سانتی‌متر است. اندازه طول و عرض این مدل اختلاف زیادی دارند. طول 90 تا 105 سانتی‌متر و عرض 90 تا 105 سانتی‌متر نیز مناسب است.

میز جلو مبلی مربعی

مربع

مدل مربعی یکی مدل‌های جذاب و نسبتاً جدید برای میز جلو مبلی است. شما می‌توانید با توجه به سبک مبلمان خود و نحوه چیدمان آن از میز جلو مبلی مربعی استفاده کنید.

سطح میز جلو مبلی مربعی نسبت به مستطیلی کوچک‌تر است و فضای کمتری نسبت به میز مستطیلی در اختیار شما قرار می‌‌دهد. اما در عوض معمولاً برای محیط‌های کوچک انتخاب مناسب‌تری هستند. همچنین، برای مبلمان نیم ست بهتر است از مدل مربعی استفاده کنید.

ارتفاع و ابعاد استاندارد میز جلو مبلی برای مدل‌های مربعی شکل بین ۳۷ تا ۴۲ سانتی‌متر است. طول و عرض مناسب نیز بین 100 تا 120 سانتی‌متر است.

میز‌های جلو مبلی گرد

 

گرد

میز‌های جلو مبلی گرد جدید‌ترین مدل بازار هستند و در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند. با توجه به استقبال خوبی که از میز‌های گرد شده است، در سال‌های اخیر شاهد طرح‌‌های شیک و متنوع با رنگ‌بندی و ابعاد مختلف این مدل بوده‌ایم.

مدل‌های مختلفی برای میز جلو مبلی گرد وجود دارد که از متریال مختلف تولید می‌شوند.

برخی از مدل‌ها شامل یک دایره بزرگ است و در مدل‌های دیگر از چند میز دایره‌ای شکل کوچک با اندازه‌های مشابه یا مختلف استفاده شده است. برخی از مدل‌ها نیز دارای پایه‌های جذاب و فانتزی هستند.

این مدل را می‌توان در سبک‌های مختلف مبلمان از استیل تا مدرن به کار برد.

اگر در خانه خود کودک دارید، میز گرد می‌‌تواند گزینه بهتری برای شما باشد چرا که هیچ لبه خطرناکی ندارد.

ارتفاع و ابعاد استاندارد میز جلو مبلی برای مدل‌های گرد بین ۳۷ تا ۴۲ سانتی‌متر است. طول و عرض مناسب نیز بین 90 تا 105 سانتی‌متر است.

میز جلو مبلی

 

اصول و نکات مهم در انتخاب ابعاد

ابعاد سالن پذیرایی در انتخاب مدل و اندازه میز جلو مبلی بسیار مهم است. در خانه‌‌هایی با متراژ کوچک استفاده از میز‌های بزرگ مناسب نیست. حتی اگر بتوانید یک میز جلو مبلی بزرگ را در سالن پذیرایی کوچک خود جای دهید، باز هم دست و پا گیر خواهد بود.

میز‌های جلو مبلی دو طبقه و یا کشودار گزینه مناسبی برای خانه‌های کوچک هستند تا بتوان از فضای موجود در آن برای قرار دادن برخی از وسایل بهره برد.

اگر فضای جلو مبل شما باریک و کشیده است بهتر است از مدل‌های مستطیلی یا بیضی استفاده کنید که طول بیشتری داشته و عرض کمتری دارند.

میزهای جلو مبلی تاشو از جمله میزهایی هستند که مناسب برای خانه‌هایی هستند که به علت کوچک بودن فضای منزل جای زیادی برای قرار دادن میزهای معمولی را ندارند.

بین مبل‌ها و میز فضای کافی باز بگذارید تا پاهایتان به گوشه‌های میز برخورد نکند.

ابعاد میز جلو مبلی باید با اندازه مبلمان تناسب داشته باشد. اگر مبلمان شما ابعاد بزرگی دارد، در کنار آن از میز جلو مبلی کوچک استفاده نکنید. همچنین میز بزرگ برای مبلمان جمع و جور مناسب نیست.

معمولاً در هر سرویس مبلمان، یک میز جلو مبلی و سه میز عسلی در نظر می‌گیرند اما می‌توانید بر اساس متراژ محیط تعداد آن را کم یا زیاد کنید. بهتر است ابعاد میز جلو مبلی حدود دو برابر میز عسلی باشد.

ارسال پیام

دسته‌بندی محصولات
دسته‌بندی مطالب