بلاگ

میز آرایش دیواری | بررسی مزایای میز آرایشی دیواری

میز آرایش دیواری یکی از وسایل کاربردی برای اتاق‌ها و فضاهای کوچک است. با وجود این نوع میز آرایشی می‌توان از بخش‌های بلا استفاده در کوچکترین فضاها نیز به‌صورت بهینه استفاده کرد. این نوع میز علاوه‌بر مدیریت فضای اتاق می‌تواند ظاهر مدرن و زیباتری را برای اتاق به وجود بیاورد. در اینجا قصد داریم با میز آرایش دیواری و مشخصات آن به‌طور کامل آشنا شویم و مزایای آن را بررسی کنیم.

مزایای استفاده از میز آرایش دیواری

 

با توجه به کوچکتر شدن متراژ منازل و گسترش آپارتمان نشینی، اغلب اتاق خواب‌ها فضای کمی دارند. بنابراین باید از وسایلی استفاده کرد که کمترین میزان فضا را اشغال کنند و در عین حال زیبایی محیط را نیز تامین کنند. میزهای آرایش دیواری جزء وسایل مینیمال و زیبایی هستند که می‌توانند هر اتاق خوابی را زیباتر کنند. برخی از مزایای استفاده از میز آرایش دیواری شامل موارد زیر است:

  1. اشغال فضای کمی از اتاق با امکان اتصال به دیوار

میز آرایشی دیواری جزء وسایلی است که فضای کمی را اشغال می‌کند. وقتی که یک میز آرایشی را به دیوار وصل می‌کنید هیچ قسمتی از فضای کف اتاق اشغال نمی‌شود و مانند قبل باقی می‌ماند. این ویژگی یکی از بارزترین مزایای این نوع میز محسوب می‌شود که با استفاده از آن می‌توان برای کلیه فضاهای کوچک، جایگاهی برای آرایش کردن و قرار دادن وسایل آرایشی فراهم کرد. حتی گوشه‌های اتاق‌ها که کاملاً بدون استفاده هستند نیز با وجود چنین میزهایی می‌توانند قابل استفاده شوند. کافیست از مدل‌هایی استفاده کنید که متناسب با گوشه‌های اتاق طراحی شده‌اند و می‌توانند این نواحی را پوشش دهند.

  1. راحتی قرار دادن صندلی میز آرایشی

انتخاب صندلی میز آرایش

در اکثر میزهای آرایشی بزرگ، برای قرار دادن صندلی، جای مناسبی تعبیه نشده است به طوری که صندلی در جلوی آن قرار می‌گیرد و فضایی برای آن اشغال می‌شود. این مورد برای اکثر افراد آزاردهنده است. اما در میز آرایش دیواری به‌دلیل خالی بودن فضای زیرین میز به‌راحتی می‌توان صندلی را در زیر میز قرار داد و هنگام آرایش از آن استفاده کرد.

  1. عدم ﺍشغال فضای میز با آینه

معمولاً بر روی میزهای آرایش دیواری، آینه قرار نمی‌گیرد بلکه آینه مستقیما به دیوار نصب می‌شود. در چنین وضعیتی فضای بیشتری برای چیدن وسایل آرایشی و بهداشتی بر روی میز ایجاد می‌شود. نصب آینه بر روی دیوار این امکان را فراهم می‌کند که برای انتخاب آینه ابعاد بزرگتری در نظر گرفته شود و افراد دید بهتری داشته باشند.

  1. امکان ست کردن با سایر وسایل اتاق

 

میزهای آرایش دیواری

میزهای آرایشی در طرح‌ها و مدل‌های مختلف چوبی، ام دی اف، فلزی، ترکیبی و ... تولید می‌شوند. بنابراین به راحتی می‌توان آن‌ها را با سایر وسایل اتاق ست کرد و بین تمام وسایل اتاق هارمونی ایجاد کرد. اکثر مدل‌های این نوع میز، ساده و مینیمال هستند و به آسانی با هر نوع چیدمانی، سازگاری پیدا می‌کنند. اگر رنگ آن را با دقت انتخاب کنید به راحتی با سایر المان‌های داخلی خانه، ست می‌شود.

  1. منحصر به فرد بودن ظاهر نسبت به سایر انواع میز آرایش

ظاهر میز آرایش دیواری، کاملا منحصر به فرد است و نسبت به سایر میزهای آرایش موجود در بازار، زیباتر است. به طوری که اغلب افرادی که با مشکل کمبود فضا مواجه نیستند هم تمایل دارند از این نوع میز استفاده کنند. کشوهای میز به‌صورت ساده با یراق آلات کوچک، طراحی می‌شوند و در آن دیگر خبری از طرح‌های پیچیده به کار رفته در سایر میزهای آرایشی نیست. به همین دلیل اکثر افراد به این نوع میز علاقمند هستند و سادگی آن را ترجیح می‌دهند.

مشخصات میز آرایشی دیواری

مشخصات میز آرایشی دیواری

ابعاد

ابعاد میز آرایش دیواری بسیار حائز اهمیت است. از آنجا که بیشتر میزهای دیواری برای فضاهای کوچک، طراحی می‌شوند ابعادشان باید به گونه‌ای باشد که کمترین فضا را اشغال کنند. عرض میز آرایش دیواری در حدود 53 سانتی‌متر است و برای آن ارتفاعی در حدود 42 سانتی‌متر از کف زمین در نظر گرفته شده است. برای فضاهای کوچکتر می‌توان عرض میز را تا 38 سانتی‌متر نیز کاهش داد. به طور کلی این نوع میز در ابعاد مختلفی تولید می‌شود تا برای تمامی فضاها قابل استفاده باشد.

وزن

میزهای آرایشی کاملاً سبک وزن ساخته می‌شوند تا بتوانند به راحتی به دیوار نصب شوند. هر چه تعداد کشوهای میزهای آرایشی دیواری بیشتر باشد وزن آن نیز بالاتر می‌رود. اما به‌طور کلی از متریالی در آن استفاده می‌شود که وزن کل میز را سنگین نکند. میزهای دیواری سنگین وزن پس از مدتی از دیوار جدا می‌شوند و یا در قسمت‌هایی که به دیوار متصل شده است دچار ترک و شکستگی می‌شوند. به همین دلیل برای میزهایی که وزن بالاتری دارند از پایه‌های ظریف استفاده می‌شود تا استقامت آن بالاتر رود.

مشخصات میز آرایشی دیواری

جنس بدنه

 

بدنه اکثر میزهای آرایشی از جنس ورق ام دی اف است اما این میز را از جنس چوبی نیز تولید می‌کنند. میزهایی که از جنس ام دی اف هستند قیمت ارزان‌تری نسبت به میزهای چوبی دارند و در رنگ‌های متنوع‌تری تولید می‌شوند. ممکن است در برخی از بخش‌های این میز از فلز نیز استفاده شود اما اکثر قسمت‌های آن از جنس ام دی اف یا چوب ساخته شده تا وزن آن سبک‌تر شود.

نحوه اتصال به دیوار

نوع اتصال میزهای آرایشی به دیوار، کاملاً ساده است. کافیست با استفاده از دریل دیوار را سوراخ کنید و رول پلاک‌های پلاستیکی را درون آن قرار دهید. سپس میز یا آینه آن را در قسمت‌هایی که برای آن در نظر گرفته است به دیوار پیچ کنید.

میز آرایش دیواری به‌عنوان یکی از محصولات چوبی، مدرن و شیک می‌تواند برای کوچک‌ترین فضاها نیز استفاده شود. با استفاده از این محصول دیگر نیازی به فضای بزرگ برای قرار دادن میز آرایش نیست؛ بلکه گوشه‌های اتاق، فضاهای بین ستون‌ها و سایر بخش‌های بدون استفاده می‌تواند به‌طور مفید به کار گرفته شود.

ارسال پیام

دسته‌بندی محصولات
دسته‌بندی مطالب