بلاگ

مبل ال مدرن

امروزه سبک دکوراسیون داخلی بسیاری‌ از منازل، رنگ و بوی مینیمال دارد و به همین سبب مبل ال مدرن، از جایگاه ویژه‌ای نزد متقاضیان خرید مبلمان برخوردار شده است.

 

شاید در گذشته بیشتر رسم بر این بود که برای القای حس تجمل و به روز بودن، از مبل‌های کلاسیک سلطنتی استفاده شود، اما امروزه دکوراسیون خلوت و به دور از زرق و برق‌های معمول و شلوغی‌ها، بسیار پرطرفدار شده است.

از طرفی، عده‌ای معتقدند که مدل مبل ال راحتی، مختص فضاهای کوچک است و ما که سالن پذیرایی بزرگی داریم، چرا باید از این سبک مبل استفاده کنیم؟!

اما واقعیت این است که وقتی شما از سبک ال، در چینش منزل استفاده کنید، می‌توانید هرگاه که قصد تغییر دکوراسیون داشتید، خیلی راحت این کار را انجام دهید، سبک چینش را عوض کنید و از فضای خالی خود بیشترین استفاده را ببرید.

مبل راحتی ال و انواع مدل‌های آن

هیچ چیز مانند مبل ال، برای استراحت و خواندن کتاب، تماشای برنامه مورد علاقه یا گپ زدن با خانواده و دوستان مناسب نیست.

حتی می‌توانید متناسب با قد خود، آن را دراز و کوتاه کنید، روی آن دراز بکشید، یا حتی با قرار دادن روبروی هم تکه‌های مبل، یک تخت کوچک دو طرف بسته بسازید.

شما با استفاده از مبل ال مدرن، می‌توانید با توجه به فضای خانه، میزان صمیمیت با مهمانان را تنظیم کنید، یعنی این امکان برای شما وجود دارد که تکه‌های مبل مدل ال خود را به هم بچسبانید و جمعی صمیمی ایجاد کنید، یا از هم فاصله دهید و یک جمع رسمی را مدیریت کنید.

اما خوب است با انواع مبل‌های مدل ال، آشنا شوید تا بدانید که دقیقا در چه فضاهایی از چه نوع مبلی استفاده کنید تا ضمن کاربردی بودن، دکوراسیون مدرن و زیبایی داشته باشید.

ال شزلون

شزلون یا همان شیز لانگ به معنای صندلی بلند است و اصطلاحی فرانسوی است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید قدمت این مبل به بیش از یک قرن می‌رسد، حتی بر اساس حفاری‌های مقبره‌های مصر باستان، باستان‌شناسان به این نتیجه رسیده‌اند که صندلی‌های بلندی که در آنجا پیدا شده‌اند، قدیمی‌ترین نمونه‌های تاریخی از منشأ شزلون هستند که قدمت آن به حدود ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد می‌رسد.

مبل ال راحتی شزلون مدرن که امروزه در بیشتر دکوراسیون‌های داخلی شیک می‌بینیم، اولین‌بار در قرن شانزدهم در فرانسه رایج شد. آن‌ها توسط صنعتگران مبلمان فرانسوی به‌طور خاص برای اشراف طراحی شدند تا به استراحت در جمع دوستان یا به تنهایی در طول روز بپردازند.

image8

در طول دهه ۱۸۰۰، شزلون مفاهیم زنانه‌تری را به خود اختصاص داد و به‌عنوان تختی برای زنان استفاده شد تا در طول روز بدون نیاز به رفتن به اتاق خواب خود استراحت کنند.

امروزه مبل ال شزلون صرفا جنبه استراحت ندارد و فقط با هدف کاربردی که دارد، خریداری نمی‌شود، بلکه یکی از وجوه دکوراسیون مدرن است که چهره‌ای لوکس به منازل می‌بخشد.

این مدل مبل، اغلب برای تکمیل دکوراسیون در خارج از اتاق خواب استفاده می‌شود و به‌عنوان یک نشیمن شیک برای نشستن در سالن پذیرایی، سالن تلویزیون و اتاق مطالعه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مدل‌هایی از مبل ال راحتی شزلون در ابعاد کوچک را در ورودی درب برای پوشیدن کفش و جوراب نیز استفاده می‌کنند. بنابراین شما انواع شزلون را در اتاق خواب، اتاق آفتاب، اتاق مطالعه یا هر جایی از خانه یا باغ پیدا خواهید کرد که در آن فرد می تواند استراحت کند.

 

image7

به هر حال مبل شزلون امروزه در ابعاد، شکل‌ها، رنگ‌ها و جنس‌های مختلف در بازار موجود است و شما با توجه به تم کلی دکوراسیون منزل و سلیقه شخصی می‌توانید حتی به‌صورت خرید آنلاین، این نوع از مبل لوکس و به روز را از آن خود کنید.

ال زاویه‌دار

مبل ال مدرن زاویه‌دار، همان تصویری است که اکثر ما از سبک ال در ذهن داریم. همان سبک معروفی که زاویه آن در کنج دیوار جا خوش می‌کند و بسیار کم جا و جمع و جور به نظر می‌رسد.

 

image6

فقط باید توجه داشته باشید که سبک منزل شما در انتخاب مبل مدل ال زاویه‌ای بسیار مهم است. زیرا برخی از انواع مبل‌های ال فقط به‌صورت زاویه‌ای رو به سمت راست چینش می‌شوند و برخی دیگر فقط به سمت چپ. بنابراین با درک درست از اینکه مبل را در کدام قسمت خانه خود قصد دارید جای گذاری کنید، اقدام به خرید اینترنتی یا حضوری مبل مورد نظر خود کنید.

دلایل زیادی وجود دارد که مبل ال زاویه‌ای یک ایده عالی در اتاق نشیمن است. به‌عنوان مثال این سبک از مبلمان در خانه، فضای زیادی را برای کل خانواده و حتی صندلی‌های اضافی برای مهمانانی که ممکن است برای بازدید به خانه شما بیایند، فراهم می‌کند.

 

image5

برای کسانی که اتاق نشیمن کوچکتری دارند، داشتن دیگر سبک‌های مبل، فضای زیادی را اشغال می‌کند. اما مبل مدل زاویه‌ای به خوبی در چیدمان خانه شما قرار می‌گیرد، بدون اینکه هیچ شکاف آزاردهنده ای در اطراف سالن ایجاد کند.

از طرفی این مبل‌ها حس صمیمیت بیشتری ایجاد می‌کنند و مفهوم یک خانواده را به درستی نشان می‌دهند. همه در کنار هم هستند و در یک سطح به گفتگو و تعامل با هم می‌پردازند.

انواع این نوع از مبلمان را نیز می‌توانید (اینجا) ببینید و برای خرید اینترنتی آن اقدام کنید.

ال مدولار

مبل ال راحتی مدولار بهترین سبک از زیبایی و راحتی را ارائه می‌دهند و امروزه که اتاق‌های نشیمن به مرکز خانه‌های ما تبدیل شده‌اند، نقش مهم‌تری پیدا کرده‌اند.

 

image4

به دکوراسیون انعطاف‌پذیری فکر کنید که می‌توان آن‌ها را طوری چینش کرد که با فضای شما مطابقت داشته باشند.

مبل‌های مدولار از قسمت‌های متحرکی به نام ماژول تشکیل شده‌اند. شما می‌توانید این ماژول‌ها در طیف وسیعی از سبک‌ها بچینید تا نیازهای شما را به بهترین شکل برآورده کنند.

بسته به فضایی که در اختیار دارید، گزینه‌های متعددی پیش روی شماست. شما می‌توانید مبل ال مدرن مدولار خود را به‌صورت ساده چینش کنید یا یک ماژول را در مرکز زاویه قرار دهید و یک مبلمان گوشه‌دار ایجاد کنید.

یک مبل مدولار با استفاده از چندین قطعه مجزا ایجاد می‌شود که می‌توان آن‌ها را برای هر فضایی، بزرگ یا کوچک، تغییر داد و این بزرگ‌ترین مزیت آن‌هاست.

هر قطعه معمولاً دارای بازوها، پشت‌ها و پاف‌هایی است که ارتفاع یکسانی دارند و به شما اجازه می‌دهد آنچه در ذهن دارید را در دکوراسیون، اجرا کنید.

 

image3

بنابراین طراحی مبل ال مدولار کاملاً به شما بستگی دارد. به‌عنوان مثال می‌توانید از یک بازو و یک پاف یک کاناپه راحت برای استراحت یا تلویزیون تماشا کردن ایجاد کنید و یا این امکان برای شما وجود دارد که پاف را در میان دو ماژول و در کنج دیوار قرار دهید و به مبلمان خود زاویه بدهید.

این نوع مبلمان در اندازه‌ها، طرح‌ها، سبک‌ها و با پارچه‌های متعدد در نمایشگاه‌های فروش اینترنتی و حضوری عرضه می‌شود و شما می‌توانید نمونه‌هایی از آن را اینجا ببینید.

ال U شکل

مبل به‌عنوان مرکز هر اتاق نشیمن در نظر گرفته می‌شود. اتاق نشیمن بدون آن کامل نیست و در ایجاد حس تعامل نزدیک بین اعضای خانواده و همچنین مهمانان بسیار حائز اهمیت است.

مبل ال راحتی؛ مدل U تمام آنچه از یک مبل سبک، زیبا، ساده و اجتماعی را در ذهن دارید، برآورده می‌کند.

شاید این سوال به ذهن شما خطور کند که اساسا منظور از مطرح کردن عنوان U برای نامگذاری یک سبک از مدل مبل چیست؟! در پاسخ باید بگوییم نحوه چینش این مبل عامل نامگذاری آن است.

 

image2

به این ترتیب، شما قطعات مبل را به نحوی گرد هم قرار می‌دهید که یک سر آن باز و یک U انگلیسی مدور شکل می‌گیرد که در مرکز آن میز جلو مبلی واقع شده است.

این سبک از چینش برای دورهمی‌های خانوادگی ومهمانی‌های صمیمی بسیار ایده‌ال است و چنانچه چنین سبکی را برای مبلمان و دکوراسیون داخلی خود انتخاب کنید، منزل شما گرم‌تر از آنچه که هست نشان داده می‌شود و روحیه اجتماعی و دوستانه شما به سهولت به مخاطب قابل انتقال است.

 

 

Cover

حتی در بسیاری از ادارات و شرکت‌های بزرگ، در اتاق‌های جلسات در کنار مبلمان اداری رسمی که غالباً به شکل مبلمان روبروی هم است که طرفین در دو جانب میز عسلی می‌نشینند، فضایی به شکل U برای مهمانان صمیمی در نظر گرفته می‌شود.

کلام آخر

همانطور که در خلال متن نیز به این موضوع پرداختیم، استفاده از سبک مبل ال فقط مختص فضاهای کوچک نیست و علت استفاده از این نوع مبلمان به سهولت چینش، مدرن بودن، جابجایی آسان، راحتی، زیبایی و سادگی آن‌ها برمی‌گردد.

با این وجود هر کدام از سبک‌ها، کاربردهای متفاوتی دارند و القا کننده مفهومی خاص به مخاطب هستند.

به‌عنوان مثال مبل مدل U حس صمیمیت بیشتری به مخاطب می‌بخشد، در حالی که مدل ال شزلون، فضای راحتی و استراحت را به ذهن متبادر می‌کند.

به‌طور کلی با توجه به فضایی که دارید، نوع قرار گیری دیوارها و ستون‌های منزل، هدفی که برای استفاده از مبلمان در ذهن دارید، تم کلی دکوراسیون منزل مانند رنگ پرده‌ها، دیوارها، اکسسوری‌ها، فرش و ... و جنس پارچه‌ای که مد نظر دارید، می‌توانید برای خرید اینترنتی یا حضوری مبل ال مورد نظر خود اقدام کنید.

 

ارسال پیام

دسته‌بندی محصولات
کلمات کلیدی