بلاگ

مدل‌های جاکفشی

مدل‌های جاکفشی

امروزه با طراحی کوچکتر خانه‌ها، نیاز به وسایلی که بتوان به راحتی آن‌ها را در دکوراسیون خانه‌ها جای داد بیش از پیش احساس می‌شود. جاکفشی هم از جمله وسایلی در خانه است که همیشه بر سر محل قرارگیری آن اختلاف نظر وجود دارد و چه در داخل راهروی خانه‌ها و چه در داخل فضای داخلی خانه این وسیله مشکلاتی را ایجاد می‌کند. در این مقاله قرار است به انواع مدل‌ جاکفشی‌های جدید بپردازیم، مدل‌های جدید را به شما معرفی کنیم و انواع مختلف آن‌ها را با توجه به ویژگی‌های‌شان با هم مقایسه نماییم. شما با کدام مدل جاکفشی آشنا هستید و در حال حاضر برای نظم دادن به کفش‌ها از کدام نوع استفاده می‌کنید؟

انواع مدل جاکفشی جدید بر اساس مدل و نوع طراحی آن‌ها به چند دسته تقسیم می‌شود؛ جاکفشی‌ها را می‌توان از لحاظ جنس آن‌ها تقسیم‌بندی کرد که بر این اساس جاکفشی چوبی، جاکفشی فلزی و جاکفشی پلاستیکی از جمله انواع جاکفشی‌های مختلفی محسوب می‌شوند که در بازار موجود هستند. علاوه بر این می‌توان جاکفشی‌ها را با شاخص‌های دیگری هم تقسیم‌بندی کرد؛ مثلاً انواع مدل جاکفشی جدید را علاوه بر جنس آن‌ها می‌توان بر اساس نوع طراحی آن‌ها هم به انواع مختلفی تقسیم نمود.

طرح‌های مدرن و شیک

جاکفشی‌هایی مثل جاکفشی‌های داشبوردی و جاکفشی‌های نشیمن‌دار از جمله انواع مدرن جاکفشی‌ها هستند که می‌توان برای طراحی شیک خانه از آن‌ها استفاده کرد. این نوع از جاکفشی‌ها علاوه بر کم‌حجم بودن، می‌توانند با دکوراسیون خانه‌ها هم هماهنگ باشند و به زیبایی خانه کمک کنند. در ادامه بیشتر به ویژگی‌های این نوع از جاکفشی‌های جدید و شیک خواهیم پرداخت.

جاکفشی چوبی

جاکفشی‌های چوبی به جاکفشی‌هایی اطلاق می‌شود که عموماً از جنس‌ام دی اف هستند یا اینکه از سایر انواع چوب‌ها مثل نئوپان درست شده‌اند. جاکفشی چوبی معمولا پرطرفدارترین انواع جاکفشی است که نمونه‌هایی از آن در اکثر خانه‌ها دیده می‌شود. طراحی زیبا و چشم‌نواز، وزن کم و کاربرد آن از جمله مواردی است که اکثر افراد را برای خرید این نوع جاکفشی ترغیب می‌کند.

مدل جدید جاکفشی چوبی معمولاً در انواع مختلف و رنگ‌های متنوعی تهیه می‌شوند تا افرادی که مایلند دکوراسیون و رنگ‌بندی خانه آن‌ها کاملاً با هم هماهنگ باشد حتی در انتخاب جاکفشی هم اختیار عمل داشته باشند. جاکفشی چوبی از متداول‌ترین انواع است که بیشتر از سایر انواع جاکفشی‌هایی که از متریال‌های متفاوتی درست شده‌اند، طرفدار دارد.

 

جاکفشی داشبوردی نومنزی

جاکفشی داشبوردی

یکی دیگر از انواع جاکفشی‌ها به جاکفشی‌های داشبوردی معروف هستند که به صورت طبیعی یک مزیت نسبت به سایر انواع جاکفشی‌ها دارند و آن هم این است که فضای کمتری اشغال می‌کنند و در مقابل حجم بیشتری از کفش‌ها را می‌توان درون آن‌ها قرار دارد.

جاکفشی‌های داشبوردی یا به صورت کشویی طراحی می‌شوند یا طبقه‌های آن‌ها به صورت زاویه ۶۰ درجه باز می‌شود و کفش‌ها درون آن‌ها قرار می‌گیرند. این نوع برای خانه‌ها و آپارتمان‌هایی که تعداد زیادی از افراد در آن‌ها زندگی می‌کنند یا ساکنان آن‌ها تعداد زیادی کفش دارند، بسیار کارآمد است.

جاکفشی‌های داشبوردی می‌توانند علاوه بر جادهی مناسب کفش‌ها و جلوگیری از ازدحام راهرو و پادری خانه‌ها، سایر وسایل مثل واکس و وسایل متفرقه را هم در خود جای دهند. جاکفشی‌های داشبوردی علاوه بر طبقه‌های جای کفش، معمولا دارای کشویی هم هستند که برای سایر وسایل طراحی شده‌ است. بنابراین می‌توان بسیاری دیگر از وسایل را در قسمت کمد مانند آن‌ها هم جا داد.

پاف جاکفشی‌دار نومنزی

جاکفشی نشیمن دار (پاف جاکفشی دار)

انواع دیگری از جاکفشی‌ها وجود دارند که به آن‌ها جاکفشی‌های نشیمن دار می‌گویند. جاکفشی‌های نشیمن دار به صورت کلی برای افرادی مناسب است که توانایی زیادی در سرپا ایستادن ندارند. به همین دلیل است که جاکفشی‌های نشیمن دار برای افراد مسن که از بیماری‌های مختلف رنج می‌برند، انتخاب بسیار مناسبی محسوب می‌شوند. چرا که این افراد می‌توانند به سادگی موقع پوشیدن کفش یا واکس زدن کفش‌ها روی آن‌ها بنشینند.

حتی برخی از انواع جاکفشی‌های نشیمن دار می‌توانند به عنوان بخشی از دکوراسیون خانه و به عنوان یک نیمکت کوچک مورد استفاده قرار بگیرند. چرا که محل قرارگیری کفش‌ها در آن‌ها به صورت مخفی طراحی شده است و کسی نمی‌تواند تفاوت آن را با یک نیمکت عادی تشخیص دهد.

اگر به طور معمول عادت دارید که کفش‌های که بنددار هستند بپوشید یا کفش های که برای به پا کردن نیاز به نشستن دارید، پاف جاکفشی دار انتخاب مناسبی برای شما هستند. چرا که می‌توانید به سادگی و بدون کمترین زحمتی کفش‌های خود را هربار بپوشید و از پا درآورید. بسیاری دیگر از کارها مثل واکس‌زدن و رسیدگی به کفش‌ها با وجود جاکفشی‌های نشیمن‌دار ساده‌تر است و می‌توان به خوبی این کارها را انجام داد.

جاکفشی نومنزی

برای انتخاب جاکفشی به نیازهایتان نگاه کنید!

جاکفشی‌ها انواع بسیار مختلفی دارند و بسته به دکوراسیون خانه‌ها، می‌توان مدل‌هایی از آن‌ها را انتخاب کرد. جاکفشی‌های چوبی، جاکفشی فلزی و جاکفشی پلاستیکی سه جنس مختلف جاکفشی هستند که قیمت جاکفشی‌های چوبی معمولا از سایر انواع آن گران‌تر است. البته نباید فراموش کرد که جاکفشی چوبی کیفیت بسیار بهتری دارد و می‌توان آن را با سایر وسایل خانه هماهنگ کرد.

جاکفشی‌ها بسته به آنکه چه جنسی داشته باشند، می‌توانند به انواع جاکفشی‌های طبقه‌ای، جاکفشی داشبوردی و جاکفشی نشیمن‌دار تقسیم شوند. جاکفشی‌های ساده‌ی چوبی از جمله جاکفشی‌های طبقه‌دار هستند که متداول‌ترین انواع جاکفشی هستند.

جاکفشی‌های داشبوردیِ چوبی هم نوع دیگری از جاکفشی‌ها هستند که مناسب خانه‌ها و مکان‌هایی است که به طور معمول بسیار پر رفت و آمد هستند و یا افراد ساکن در آن‌ها کفش‌های زیادی دارند. مزیت این نوع جاکفشی این است که می‌تواند تعداد زیادی کفش را با کم‌ترین حجم در خودش جای دهد. بسیاری از جاکفشی‌های داشبوردی درون دیوار قرار می‌گیرند و از فضای مرده‌ی خانه‌ها استفاده می‌کنند.

جاکفشی نشمین‌دار هم مناسب خانه‌هایی است که جای کمی دارند و یا در آن‌ها افراد مسن زندگی می‌کنند. در بسیاری از خانه‌ها که فضای زیادی ندارند، می‌توان از جاکفشی نشیمن‌دار در طراحی اتاق نشیمن هم استفاده کرد؛ چراکه کفش‌ها به صورت مخفی در آن قرار می‌گیرند.

برای افرادی که معمولا کتانی ورزشی به پا می کنند و می بایست هر بار بند کفش‌هایشان را باز و بسته کنند، جاکفشی‌های نشیمن‌دار یک نعمت بزرگ‌ هستند؛ چرا که این افراد را از خم شدن هر باره و نشستن دو زانو خلاص می‌کند. با در نظر گرفتن این موارد باید جاکفشی مناسب و مورد نیاز خود را شناسایی کنیم تا بهترین خرید را داشته باشیم.

 

ارسال پیام
دسته‌بندی محصولات
دسته‌بندی مطالب