بلاگ

مدل‌های جاکفشی

امروزه با طراحی کوچکتر خانه‌ها، نیاز به وسایلی که بتوان به راحتی آن‌ها را در دکوراسیون خانه‌ها جای داد بیش از پیش احساس می‌شود. جاکفشی هم از جمله وسایلی در خانه است که همیشه بر سر محل قرارگیری آن اختلاف نظر وجود دارد و چه در داخل راهروی خانه‌ها و چه در داخل فضای داخلی خانه این وسیله مشکلاتی را ایجاد می‌کند. در این مقاله قرار است به انواع مدل‌ جاکفشی‌های جدید بپردازیم، مدل‌های جدید را به شما معرفی کنیم و انواع مختلف آن‌ها را با توجه به ویژگی‌های‌شان با هم مقایسه نماییم. شما با کدام مدل جاکفشی آشنا هستید و در حال حاضر برای نظم دادن به کفش‌ها از کدام نوع استفاده می‌کنید؟

نکات مهم در خرید جاکفشی

مهمترین نکاتی که در زمان خرید جاکفشی باید مورد توجه قرار گیرد، میزان فضای موجود برای قرارگیری آن و همچنین همخوانی جاکفشی با سایر اجزای دکوراسیون است. علاوه بر این قیمت جاکفشی از دیگر مواردی است که باید به آن توجه شود تا مناسب‌ترین نمونه با توجه به بودجه انتخاب شود. به عنوان مثال افرادی که فضای محدودی دارند و معمولا تعداد کفش‌های زیادی ندارند، جاکفشی‌های چوبی معمولی دو طبقه می‌تواند انتخاب مناسبی برای آنها باشد. در حالت کلی خرید جاکفشی مدرن را می‌توان به همه توصیه کرد. چرا که این نمونه شامل انواع بسیار متنوعی هستند که می‌توان آنها را با هر محیطی هماهنگ کرد. علاوه بر این‌ها یک جاکفشی مناسب باید فضایی برای نگهداری بوت و نیم بوت‌ها و کفش‌های بزرگتر نیز داشته باشد.

معمولا محل قرارگیری جاکفشی، درست در ابتدای درب ورودی است و البته اولین وسیله‌ای است که در زمان ورود به منزل با آن برخورد می‌کنیم؛ پس انتخاب درست آن می‌تواند به نوعی معرف سلیقه ما نیز باشد. طراحان دکوراسیون توصیه می‌کنندکه یک جاکفشی معمولی جداگانه، در محلی خارج از دید داشته باشید تا بتوانید کفش‌های روزمره را در آن قرار دهید و جاکفشی‌های مدرن و طرح‌دار را برای زینت بخشیدن به دکوراسیون منزل اضافه کنید.

انواع جاکفشی

شناخت انواع این وسیله، می‌توانید کمک کند که انتخاب بهتر و هوشمندانه‌تری داشته باشید. برای معرفی جاکفشی به شما خوانندگان عزیز، ما دو دسته‌بندی را به وجود آورده‌ایم؛ بر اساس جنس و بر اساس مدل که هر یک را به ترتیب انواع مختلف بررسی خواهیم کرد.

انواع جاکفشی بر اساس مدل

بعد از جنس جاکفشی، نوبت به انواع مدل جاکفشی می‌رسد. در بازار، مدل‌های بسیاری را می‌توانید پیدا کنید که هر کدام، ویژگی‌های خاص خودشان را دارند. با توجه به فضای خانه شما، نوع جاکفشی بسیار مهم خواهد بود. از جمله انواع جاکفشی جدید و شیک بر اساس مدل، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

جاکفشی مدرن

از نامش به‌خوبی پیداست؛ این نوع، ظاهری مدرن دارد که اگر بخواهیم تخصصی‌تر بگوییم، سبکی مینیمالیستی دارد. به عبارت دیگر بسیار ساده بوده و از هرگونه طرح و نقش پیچیده به دور است؛ به همین دلیل، برای دکوراسیون مدرن آپارتمانی، بسیار مناسب است. این مدل، معمولا در تمام فروشگاه‌ها پیدا می‌شود و بسیار هم عامه‌پسند است.

مدرن

 

جاکفشی دیواری

این نوع از انواع جاکفشی، باز هم از اسمش می‌توان حدس زد که چه شکلی دارد. این نوع، معمولا به‌صورت توکار در منازل کار گذاشته می‌شود و امکان جابجایی آن وجود ندارد. به علاوه، ممکن است در کنار آن، چوب‌لباسی، طاقچه و حتی آینه نیز وجود داشته باشد. این جاکفشی‌ها هم بسیار محبوب هستند؛ هرچند که ممکن است قیمتشان کمی بالا باشد.

دیواری

جاکفشی سه تکه

این مدل را نمی‌توان از انواع مدل جاکفشی جدید به حساب آورد. این نوع دارای سه تکه است؛ از کوچک به بزرگ در کنار هم قرار می‌گیرند و در هر ردیف آن، یک یا چند کفش جای می‌گیرد. چند سال پیش اگر به بازار می‌رفتید، این نوع را در همه فروشگاه‌ها پیدا می‌کردید و از قضا، بسیار هم محبوب بودند؛ اما امروز دیگر اینطور نیست. هرچند که هنوز در بازار وجود دارند، اما از مد افتاده‌اند!

سه تکه

جاکفشی ایستاده

این مدل، از انواع جاکفشی جدید به شمار می‌رود و خود، دارای انواع مختلفی است. این جاکفشی‌ها، به صورت ایستاده قرار می‌گیرند و معمولا ارتفاعی بلند دارند. عرضشان تاحدودی جمع‌وجور است و برای فضای آپارتمانی، مناسب هستند؛ ممکن است دارای درب باشد یا نباشد. درب آن‌ها نیز ممکن است به شکل کشویی و یا داشبوردی باز شود.

ایستاده

نشیمن‌دار و نیمکتی

این نوع، از انواع مدل جاکفشی جدید به شمار می‌رود و بسیار هم شیک، و مدرن و کاربردی است. معمولا به شکل نیمکت است؛ ارتفاع آن دقیقا برای نشستن طراحی شده است و سطح رویش دارای تشک و بالش است. در زیر آن نیز جایی برای قرار دادن کفش‌، وجود دارد. این مدل به تازگی بسیار طرفدار پیدا کرده است.

پاف جاکفشی‌دار نومنزی

جاکفشی داشبوردی

این نوع از انواع مدل‌های جاکفشی، درست مثل داشبورد است؛ به عبارت دیگر، درب هر طبقه از آن، به صورت داشبورد باز می‌شود. از مزایای این نوع، می‌توان به جا دادن کفش با تعداد بالا و به شکلی منظم، اشاره کرد. حالت و ظاهر کفش در این جاکفشی‌ها حفظ شده و هیچ آسیب و فشاری وارد نمی‌شود. گذشته از آن، این نوع بسیار کم‌جا است و برای فضای تنگ و به‌خصوص راهرو، مناسب است.

داشبوردی

جاکفشی آپارتمانی

این مدل خود زیرمجموعه‌های فراوانی می‌تواند داشته باشد. اما به طور کلی، هر جاکفشی که جمع و جور باشد و برای فضای محدود آپارتمانی مناسب باشد، جاکفشی آپارتمانی نامی‌ده می‌شود. این نوع، معمولا به صورت ایستاده است، پایه دارد، حدود 4 الی 5 طبقه دارد و در هر طبقه، دو جفت کفش می‌توان گذاشت.

آدارتمانی

جاکفشی پایه‌دار

هر جاکفشی که پایه داشته باشد، به عنوان جاکفشی پایه‌دار می‌تواند معرفی شود. از همین روی، شاید بتوان اکثر انواع جاکفشی‌های جدید موجود در بازار را، در همین دسته‌بندی گنجاند. جاکفشی پایه‌دار، برای محیط‌هایی که رطوبت بسیاری دارند، یا قرار است زمینش مدام شسته و خیس شود، بسیار مناسب است. پایه برای جاکفشی، عمر و دوام آن را زیاد می‌کند.

پایهدار

جاکفشی تاشو

اگر از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید مدام جای جاکفشی را تغییر دهید، یا اینکه اجاره‌نشین هستید و هر سال جابجا می‌شوید، جاکفشی تاشو می‌تواند برایتان مفید باشد. این مدل که از جمله انواع جاکفشی جدید و شیک به شمار می‌رود، امروزه بسیار پرطرفدار است. به راحتی می‌توان آن را در چند حرکت باز و بسته نمود و به هر جایی دوست دارید، منتقل کرد.

تاشو

جاکفشی شلفی

برخلاف دیگر انواع جاکفشی جدید که در این مطلب معرفی کردیم، این نوع، دارای درب نیست و به صورت شلف است. شلف، شبیه به طاقچه است؛ حال می‌تواند به صورت توکار باشد یا به صورت محرک. بعضی‌ها را می‌توان به صورت جداگانه تهیه کرد و شخصا در نقاط مورد نظر، به دیوار وصل کرد. این نوع، انواع بسیار زیادی دارد و برای فضای آپارتمانی، مناسب است.

image9

انواع جاکفشی بر اساس جنس

 

اولین دسته‌بندی در باب انواع مدل‌های جاکفشی، دسته‌بندی بر اساس جنس است. جنس جاکفشی، گاهی اوقات چندان مهم نیست؛ ولی بعضی وقت‌ها بسیار مهم می‌شود. حتی ممکن است در قیمت جاکفشی نیز تاثیر مستقیم داشته باشد. این بخش می‌تواند در انتخاب یک جاکفشی مناسب، حسابی به کارتان بیاید. به علاوه، تصاویر جاکفشی‌های مختلف را نیز حتی الامکان برایتان قرار داده‌ایم. انواع جاکفشی بر اساس جنس، به شرح زیر است:

جاکفشی ام دی اف

شاید بتوان گفت که در بین تمام انواع جاکفشی جدید موجود در بازار، این جنس چوبی از همه متداول‌تر باشد. سالیان سال است که برای تولید جاکفشی، از ام دی اف استفاده می‌شود و همه از کیفیت آن راضی هستند. این جنس، نه فقط دوام بالایی دارد بلکه قیمت آن نیز اقتصادی است. این محصول را به‌شدت پیشنهاد می‌کنیم.

ام دی اف

جاکفشی چوبی

جاکفشی چوبی هم جدیدا بسیار محبوب شده است. این مدل، از نوع قبلی گران‌تر است، چرا که در تولید آن، از چوب اصل استفاده شده و این افزایش قیمت، کاملا طبیعی است. جاکفشی چوبی هم تنوع بسیاری دارد. اگر می‌توانید بودجه بیشتری برای خرید جاکفشی اختصاص دهید، بدون شک این مورد بسیار مناسب‌تر و شیک‌تر خواهد بود.

جاکفشی داشبوردی نومنزی

جاکفشی فلزی، آلومینیومی و آهنی

این سه جنس را می‌توان از جمله قدیمی‌ترین انواع جاکفشی دانست؛ زیرا سال‌های بسیاری است که در خانه‌های ایرانی، مورد استفاده قرار می‌گیرند. این سه مدل، تنوع بسیار زیادی در بازار دارند و اگر قصد خریدشان را دارید، باید حسابی بگردید؛ زیرا ممکن است کالای بی‌کیفیت در میانشان فراوان باشد. به علاوه، این را هم به یاد داشته باشید که جنس آهنی، فلزی و یا آلومینیومی، جلوه بسیار ساده‌ای دارند و شاید برای هر خانه‌ای مناسب نباشند. گرچه در انواع جاکفشی جدید با این جنس، می‌توان گزینه‌های مناسبی را هم پیدا کرد.

فلزی

جاکفشی برنزی

یکی از انواع مدل جاکفشی جدید که اتفاقا خیلی هم لاکچری به حساب می‌آید، جاکفشی برنزی است. این جنس، طرفداران خاص خودش را دارد و شاید بتوان گفت که چندان عامه‌پسند نیست. ایراد این جنس این است که اولا ممکن است قیمت بالایی داشته باشد، دوم اینکه ممکن است با هر دکوراسیون و با هر خانه‌ای، نتوان آن را ست کرد.

برنزی

جاکفشی حصیری

جنس حصیری، از انواع جاکفشی شیک به حساب می‌آید و زمانی بسیار طرفدار داشت. امروزه اما شاید طرفداران آن کمتر باشند؛ اما این چیزی از مدرن بودن این مدل کم نمی‌کند. جنس حصیر در عین اینکه دوام خوبی دارد، بسیار هم سبک است. اما خب ممکن است در مجاورت با رطوبت، خیلی زود آسیب ببیند. قیمتشان هم ممکن است متغیر و گاه بالا باشد.

حصیری

جاکفشی سنگی

جاکفشی با این جنس، هرچند که از انواع جدیدترین مدل جاکفشی به شمار می‌آید، اما خب باید این حقیقت را بگوییم که چندان مناسب نیست. برای ساخت جاکفشی با جنس سنگ، باید هزینه زیادی را پرداخت کرد و معمولا هم این نوع، توکار است؛ یعنی نمی‌توان آن را جابجا کرد. اما خب اگر این عیب‌ها را نادیده بگیریم، این نوع جلوه بسیار شیک و زیبایی به دکوراسیون شما خواهد بخشید.

سنگی

جاکفشی پلاستیکی

و در نهایت، به عنوان آخرین عضو حاضر در این بخش، باید جنس پلاستیکی را به شما معرفی کنیم. این جنس از انواع جاکفشی‌های جدید را می‌توان به عنوان یکی از بهترین‌ها معرفی کرد. اول از همه اینکه دوام و استحکام آن بسیار بالاست. دوم اینکه قیمت آن بسیار مناسب است. سوم هم اینکه تنوع فوق‌العاده زیادی دارد و در انواع مختلفی در بازار پیدا می‌شود.

پلاستیکی

سوالات متداول

  بهترین جنس برای جاکفشی کدام است؟

جنس پلاستیکی و ام دی اف، بهترین جنس برای جاکفشی هستند؛ زیرا دوام بالایی دارند.

   حسن جاکفشی پایه‌دار چیست؟

برای محیط‌های مرطوب، بسیار مناسب است و زیر آن را به راحتی می‌توان تمیز کرد.

   آیا جاکفشی برنزی برای هر خانه‌ای مناسب است؟

خیر، این جاکفشی را نمی‌توان با هر دکوراسیونی تطبیق دارد و به علاوه قیمت آن نیز زیاد است.

ارسال پیام

دسته‌بندی محصولات
کلمات کلیدی